У віддалених населених пунктах, а також садових та дачних товариствах поширене газопостачання за допомогою побутових балонів. Однак їх неправильне використання може становити загрозу безпеці. Експерти розповіли, як вибирати газові балони для дачі (подробнее – за посиланням), перевіряти їх при покупці та правильно експлуатувати.

Газовий балон – джерело зрідженого газу, тепла та комфорту для домоволодінь, майстерень, гаражів, дачних будинків та інших будівель, не приєднаних до централізованого газопроводу.

Переваги такого джерела енергії полягають у мобільності, автономності, можливості транспортування. При експлуатації резервуарів зі зрідженим газом потрібно дотримуватись правил експлуатації та техніки безпеки. У міру споживання газ у резервуарі закінчується. Потрібно періодичне заправлення газового балона на спеціалізованих АГЗС.

Критерії вибору

Якщо ви визначилися з матеріалом виготовлення корпусу газового балона та вирішили, який вид вам підходить більше, зверніть увагу на такі параметри:

  1. Об єм. Цей показник залежить від індивідуальних потреб та особливостей використання. Якщо планується підключення до ресурсомісткого обладнання, краще придбати балон максимальної місткості – 50 л. За періодичного використання достатньо 5 – 10 л.
  2. Особливості підключення. Для з’єднання балона із газовим обладнанням потрібна наявність додаткових елементів. Найбільш безпечне та надійне підключення забезпечують резервуари, що постачаються разом зі штатними хомутами, шлангами та редукторами. Вентильний балон більш зручний і довговічний, оскільки якщо ви підключатимете газовий балон за допомогою клапана, то не виключена поява витоків або недостатня герметизація з’єднань.
  3. Тип редуктора. Ця деталь виконує на балоні кілька функцій: стабілізує тиск на виході, запобігає проникненню кисню всередину ємності. Врахуйте, що для сталевих та композитних балонів потрібні редуктори різного типу.
  4. Виробник. Вибирайте тільки виробників, що зарекомендували себе на ринку, вони ретельно стежать за якістю своєї продукції. Технологія створення таких балонів визнана досить специфічною, найкраще довіряти виготовлення ємностей тільки потрібним обладнанням компаніям.
  5. Вага та габарити. Цей параметр залежить від розміру моделі. Але також варто врахувати особливості транспортування та встановлення в домашніх умовах.