Товарний бетон являє собою суміш, вироблену в промислових умовах і при доставці на об’єкт повністю готовий до застосування. Заводське виготовлення дозволяє досягти максимально високої якості бетону, внаслідок ретельного дотримання рецепта і постійного контролю на всіх етапах з боку фахівців.

Як результат, замовник отримує свіжий матеріал від компанії Монобетон, який повністю відповідає стандартам, в потрібному обсязі і до бажаного терміну.

Що є в складі товарного бетону?

Головні “інгредієнти” товарного бетону – цемент, вода, пісок і щебінь. Виробництво супроводжується ретельним контролем, так щоб на виході вийшов високоякісний розчин. Потрібно обов’язково домогтися, щоб:

  1. цемент отримав достатню міцність на стиск (активність);
  2. пісок був встановлених розмірів, щільності, вологості, не мав будь-яких домішок;
  3. вода не містила солей та інших домішок, що впливають на pH;
  4. на виробництві дотримувалася етапність внесення інгредієнтів в розчин, ретельно розраховувалися пропорції і обсяг.

ПРИМІТКА: товарний бетон найчастіше містить пластифікатор, тобто компонент, який штучно збільшує міцність, рухливість і щільність структури суміші, а також дозволяє знизити витрати цементу і води.

Переваги та можливі недоліки матеріалу

Як ми вже відзначали раніше, безперечною перевагою товарного бетону вважається висока якість матеріалу. Однак, гідності суміші на цьому тільки починаються! Купуючи товарний бетон, Замовник отримує:

  • Рівномірну усадку на всіх ділянках об’єкту після заливки;
  • Вигідну ціну з урахуванням доставки на об’єкт за допомогою спеціалізованого бетононасоса;
  • Завжди чітко прораховані пропорції всіх компонентів, включаючи пластифікатори.

Але є все ж у товарного бетону один невеличкий «мінус» – неможливість транспортування суміші на значні відстані.

Марки товарного бетону

Варто зазначити, що товарный бетон має різні характеристики, в залежності від марки. Розглянемо найбільш популярні види, які використовуються як в приватному будівництві, так і в інших областях:

1. М100 (клас В7, 5, морозостійкість F50, водонепроникність – W2-W4) – застосовується, в основному, для виробів або будов, до яких мінімальні вимоги по навантаженню. Це можуть бути садові та прибудинкові доріжки, шар матеріалу між піщаною подушкою і арматурною сіткою, бордюрні підстави і т. д.

2. М-150 (клас В12, 5, морозостійкість F50, водонепроникність W4) застосовується для таких конструкцій, як стяжки підлоги, фундамент, перекриття, сходи і т. д.

3. М-200 (клас В15, морозостійкість F100, водонепроникність W4) – досить міцний матеріал для участі в облаштуванні стрічкового фундаменту маленького котеджу, статі, перекриття, огорожі, монолітної пішохідної доріжки і т. д.

4. М-250 (клас В20, водонепроникність – W4-W8, морозостійкість – F100-F200) – хороший варіант для житлового та промислового будівництва.

Інші, більш міцні види товарного бетону, аж до М-500, широко застосовуються для конструкцій з максимальним ступенем надійності і довговічності. Зазвичай це об’єкти промислового або оборонного значення.