Початкові дані

Знайшовши проект одноповерхового будинку на спеціалізованому сайті, клієнти часто бачать інформацію, що споруда обійдеться в привабливу суму. Забудовники оголошують наступне: «побудуємо приватний будинок за мільйон». Але це лише рекламна вивіска, а реальні витрати можуть бути більше.

Щоб зрозуміти, яку суму доведеться витратити, можна розглянути приклад одноповерхового будови середнього розміру з площею в 100 квадратних метрів. Це комфортний будинок для проживання близько 6 чоловік. Усередині облаштовуються приблизно 5 житлових кімнат, що мають різну площу. Залишається площа для загального користування.

Простіше розглядати подібні будови, оскільки господар може в залежності від своїх потреб збільшити і зменшити площу майбутньої споруди, а також визначати вибір форм, декорування та виконання.

До кошторису приватного одноповерхового будинку (проект) включають кілька основних робіт:

  1. Найважливіша частина – заливка фундаменту.
  2. Далі йде будівництво «коробки».
  3. Спорудження даху.
  4. Завершальний крок – установка вікон і дверей.

Важливо відзначити, що розглядаючи проект, не вказується сума самої ділянки, за який доведеться, можливо, заплатити. Також до уваги не входять комунікаційні системи, оскільки є дуже багато різновидів, і ціни можуть зростати або збільшуватися залежно від вибору.

За складання проекту теж доведеться заплатити певну суму, зазначену компанією, але є варіант заощадити – завантажити вподобаний варіант в інтернеті, або вибрати вже готові будови, які пропонують забудовники – подробнее здесь.

Ціни на матеріали

Щоб порахувати приблизну суму, яку доведеться витратити на зведення одноповерхового заміського будинку, необхідно враховувати вартість самого проекту, витратних матеріалів, проведення різних комунікацій.

Фундамент

Це головна частина споруди, яка повинна володіти великою витривалістю, максимальної фортецею. Тип фундаменту залежить від особливостей ділянки і матеріалу, з якого буде споруджуватися будинок. У випадку з легким каркасом, можна використовувати фундамент, стрічковий або плитний фундамент – це самі полегшені варіанти.

Якщо споруда зводиться з цегли або важких плит, то фундамент повинен бути максимально міцним, щоб витримати масу матеріалів.

Найбільш простий тип – фундамент палі. Встановити можна практично в будь-яких грунтах. Винятки – кам’янистий або скельний. До переваг відносять те, що немає необхідності проводити земельні роботи, вирівнювати ландшафт. Іншими словами – не доведеться прибирати перепади висоти, викорчувати пні, оскільки всі нерівності компенсуються висотою паль. Також безсумнівним гідністю фундаменту є відсутність часу на усадку.