З часом все в нашому світі вдосконалюється для людей. Сучасні рішення і розробки сильно полегшують життя людей. Прогрес не міг не торкнутися і домашнього побуту. Напевно, кожна домогосподарка знає, що таке калька і як вона використовується в приготуванні випічки. Вона не така міцна, як хотілося б, і часто випічка пристає до цього паперу.

Відірвати виріб потім дуже складно, адже калька рветься. Але прогрес торкнувся і домогосподарок і представив їм тефлоновый коврик – термостійкий лист для випічки. До тефлонового килимка нічого не прилипає і не пристає, тому з часом він замінив пергаментний папір для випікання, тим самим спростивши життя багатьох жінок, які люблять готувати пироги, печиво та багато іншого.

Переваги тефлонового килимка в кулінарії (у випічці):

  1. До нього не прилипають інші речовини і продукти. Деякі господині навіть розгортають на такому килимку тісто, адже вони впевнені, що липка маса не прилипне до тефлону.
  2. На ньому можна випікати будь тісто в будь-який духовці. Воно добре пропечеться.
  3. Випічку легко знімати з килимка, адже вона не припікає до нього і не пригорає. Значить його не потрібно змащувати маслом, на відміну від кальки, що знижує калорійність страви.
  4. Килимок можна використовувати безліч разів.
  5. Його легко мити, підійде будь-який засіб, від нього не вимагається нічого відчищати. Килимок легко зберігати.
  6. Його можна використовувати як підкладку в морозильну камеру або холодильник, адже килимок з легкістю витримає не тільки високі, але і низькі температури.
  7. Краї килимка не обсипаються, на відміну від інших деяких матеріалів, які використовуються в кулінарії.
  8. Тефлон безпечний. Килимки з тефлону при сильному нагріванні в печі не виділяють шкідливих речовин.

Тефлон і його властивості раніше використовували в зовсім інших цілях. В основному, у військових. Його наносили на поверхню дроти й труби пензлем і запікали в печі. Також його наносили на метал, з якого виготовляли автомобілі. Зараз їм обробляють поверхню посуду, щоб до неї не прилипали продукти, а тефлонові килимки використовують у харчовій промисловості. На них випікають печиво, булки, хліб та інші хлібобулочні вироби на фабриках і заводах.