Метеостанція – це пристрій, який вимірює погодні параметри, зокрема температуру, тиск і вологість, а більш просунуті моделі передбачають ще й погоду на найближчі години і дні.

Професійна метеостанція здатна досить точно повідомити її власнику, яка погода на нього чекає протягом найближчих 24 годин, включаючи те, чи буде похмуро або ясно, чи пройде дощ, якої сили буде дути вітер і т.д. А при покупці додаткових датчиків ви навіть зможете знати рівень сонячної радіації і УФ випромінювання, а також температуру і вологість ґрунту!

Складається метеостанція з основного обчислювального блоку з дисплеєм, на якому відображаються всі показники, і ряду датчиків, встановлених на вулиці. Саме датчики повідомляють станції про поточну погоду та, проводячи ряд вимірювань, дозволяють, спеціальному софту провести розрахунок і створити точний прогноз на найближчий час.

Функції метеостанцій

Перед тим як придбати метеостанцію в інтернет-магазині Символьт, ви повинні знати все про її особливості та функції. Не всі з них будуть необхідні, тому важливо вивчити їх перелік і проаналізувати наскільки вони знадобляться вам в побуті. Пам’ятайте, що десятки параметрів на екрані можуть збити вас з пантелику, особливо якщо ви хочете знати тільки температуру і тиск повітря. Тому давайте розглянемо основні функції метеостанцій, щоб зрозуміти, що вам потрібно?

  1. Вимірювання температури є найголовнішою і найважливішою функцією кожної метеостанції. Стандартні прилади зазвичай призначені для вимірювання температури всередині і зовні. Робиться це за допомогою спеціальних датчиків, внутрішній вбудований в пристрій, а ось зовнішній вам доведеться монтувати самостійно, при цьому вам потрібно знати, що він повинен знаходитися близько 2 м над землею і не може бути розташований під прямими сонячними променями, в іншому випадку вимір буде неточним.
  2. Вимірювання вологості. Вологість також міряється всередині і зовні приміщення, при цьому під даним терміном мається на увазі кількість водяної пари в атмосфері. Від неї залежить наш комфорт і здоров’я. Оптимальне значення вологості повітря всередині приміщення повинно знаходитися в діапазоні від 40 до 60 відсотків, але, на жаль, в опалювальний сезон ці показники часто нижче.
  3. Вимірювання тиску. Атмосферний тиск, який вимірюється в гектопаскалях (гПа), є важливим параметром для метеопатов або людей, які чутливі до змін погоди. Стрибки тиску можуть викликати у них головний біль, поганий настрій. Тиск вимірює більшість метеорологічних станцій. З іншого боку, не кожна станція дає максимальний і мінімальний тиск для зазначеного діапазону часу.
  4. Вітер і дощ. Знати силу і напрям вітру буде корисно людям, які живуть у приватному будинку. Встановлюються відповідні датчики зазвичай на дах, як флюгер.
  5. Сонячне світло і випромінювання. ВисокоточнЇ метеостанціЇ при покупці додаткових датчиків дозволяють вимірювати також УФ-випромінювання, яке особливо корисно знати в літню пору, а також кількість годин, коли протягом дня світило сонце.
  6. Точка роси. Багато метеостанції можуть вимірювати точку роси. Це температура, при якій водяна пара, з урахуванням атмосферного тиску, конденсується, наприклад, щоб сформувати туман.
  7. Прогнозування погоди. Як ми вже говорили раніше, метеостанции використовуються не тільки для вимірювання фактичної температури, тиску і вологості, але і дозволяють прогнозувати погоду. Ця функція є у багатьох моделей, але от якість прогнозу у всіх різний. На ринку домінують станції, які передбачають погоду виключно на основі аналізу тенденцій в погодних умовах, але це часто неточний і короткостроковий прогноз. Більш адекватний результат виходить у моделей, які мають можливість завантажувати з інтернету дані з погодних служб, і на основі власних показників моделюють розвиток подій.

Основні висновки

Метеостанція цей пристрій не тільки для любителів метеорології. Вона буде корисна кожному, за умови, що вона буде проста у використанні і функціональна.

Перед покупкою ви повинні звернути особливу увагу на кілька запитань: вимірює чи станція всі параметри, пов’язані з погодою, від яких ми залежимо, наскільки ці вимірювання адекватні і точні, чи має вона інформативний дисплей, а також яка кількість датчиків вам потрібно буде встановити для її повноцінної роботи.

Бажаємо вам найбільш точних вимірювань і прекрасної погоди!