Як приклеїти шпалери на ОСБ плити. Клей для осб плити до бетону

Укладання ОСБ на бетонну підлогу – простий і ефективний метод вирівнювання будь-якій поверхні для подальшого настилу різних типів оздоблювальних матеріалів (лінолеум, паркет, ламінат, ковролін і т.д.). ОСБ – переінакшена на російський абревіатура англійської назви Oriented Strand Board, що перекладається як «орієнтовано-стружкова плита» (тому правильніше було б не ОСБ, а ОСП, але перший варіант давно і міцно прижився в лексиці).

OSB плити у Києві являють собою досить популярний будівельно-оздоблювальний матеріал. Використовується при проведенні найрізноманітніших робіт для вирівнювання, утеплення, інших завдань. Орієнтовано-стружкові плити являють собою лист, зроблений з 3-4 шарів деревної стружки (найтонших трісок), які склеєні смолами з додаванням борної кислоти і синтетичного воску. У шарах плити стружка має різну орієнтацію: у внутрішніх поперечну, в зовнішніх – подовжню.

За рахунок особливостей виробництва плити виходять досить міцними і стійкими до різних впливів, довговічними.

Коротко про головне

Фахівці, на питання, чи можна класти плитку на ОСБ на підлогу або облицьовувати нею стіни, відповідають ствердно. Можна, але з виконанням певних вимог: влаштуванням жорсткої, яка не прогинається підстави, гідроізоляцією плит, підвищенням їх сцепляемости з клеєм.

Щоб покриття вийшло надійним і не відставало від поверхні, вибирають еластичні клейові склади і плитку невеликого формату. Сам же процес облицювання мало відрізняється від укладання кераміки на бетонні підстави.

Переваги використання ОСБ для влаштування підлоги

Плити ОСБ можна швидко і легко укласти на підлогу, забезпечивши якісне вирівнювання і високий рівень міцності підстави. У деяких випадках деревно-стружкових листів навіть виявляється досить (подальша обробка не використовується), але в житлових приміщеннях зазвичай застосовують декоративне покриття.

Основні переваги застосування ОСБ для монтажу підлоги:

  1. Простота монтажу – не потрібно володіти спеціальними навичками, знаннями та інструментами, всі роботи реально зробити самостійно. Плити легко монтуються навіть одним працівником.
  2. Зручність – одна плита гарантує рівність покриття на великій площі. Завдяки великим розмірам плит розташування лаг виконується з кроком більше півметра, що дає можливість легко і якісно розмістити між ними будь утеплювач.
  3. Невисока вартість – квадратний метр підлоги з ОСБ обходиться значно дешевше, ніж заливка бетонної стяжки і інші варіанти вирівнювання.
  4. Надійність і міцність – плити міцно утримують кріпильні елементи і добре фіксуються.
  5. Довговічність – в процесі експлуатації плити не деформуються, прекрасно тримають навантаження, не змінюють форми, не вимагають ремонту або заміни протягом тривалого часу.