Відсутність на ділянці доступу до централізованої каналізації – поширена проблема для всіх власників заміських будинків і дач. Раніше господарсько-побутові стоки накопичувалися в вигрібних ямах або бетонних септиках, звідки їх відкачували кілька разів на рік.

Але цей застарілий спосіб утилізації відходів не відповідає сучасним вимогам екологічної безпеки. Через щілини в стінках нечистоти проникають в грунт, забруднюючи ґрунтові води. Сучасні герметичні септики із пластику дозволяють уникнути цієї проблеми, очищаючи стоки на 98%. Більше про сучасні каналізаційні системи – на сайті https://konard.ua/ua/.

Переваги автономної каналізації нового покоління

Локальні очисні споруди виконані з гомогенного пластика, який служить більше 50 років. Пристрої непомітні на ділянці, так як монтуються повністю під землею. Модифікації, які не вимагають обслуговування асенізаторами, можна встановлювати там, де не обладнані під’їзні шляхи.

Переваги септиків:

  • висока ступінь очищення;
  • безвідходна робота;
  • відсутність неприємних запахів на ділянці;
  • екологічна безпека;
  • швидкий монтаж;
  • просте сервісне обслуговування.

Система каналізація для заміського будинку встановлюється за 1 день. Для підготовки котловану не потрібно залучати спецтехніку і здійснювати бетонні роботи. Досить укласти на дно ями піщану подушку, щоб грунтозачепи зафіксували септик, запобігши його спливання. Щоб корпус станції не деформувався під тиском грунту, під час зворотного обсипання в камери подається вода до зазначених на корпусі відміток.

Принцип очищення септиків

Ціна автономної каналізації в приватному будинку залежить від таких параметрів, як продуктивність і залповий скид, тип водовідведення, кількість користувачів, виробник і функціональність системи.

Переробка стоків в цих системах здійснюється за рахунок аеробних і анаеробних процесів. Усередині септиків живе колонія корисних бактерій, яка переробляє господарсько-побутові відходи, перетворюючи їх в мул і воду.

Очищена на 98% рідина виводиться в зливову канаву самопливним або примусовим способом. Перший варіант призначений для проникних і піщаних грунтів з низьким рівнем грунтових вод. В інших випадках використовується дренажний насос для примусової відкачування води в спеціально відведене для цього місце.