Відносини з клієнтами і партнерами – одна з найбільших цінностей для будь-якого інтернет-магазину або онлайн-майданчика, наприклад, такого як ryinok.com.ua. У цьому питанні має значення все: досвід взаємодії, довіра, накопичені знання і сформована думка один про одного.

Такі зв’язку часто цінніше фізичних активів, оскільки вони багато в чому визначають успішність і популярність компанії на ринку. Щоб вибудувати їх, потрібно впроваджувати в стратегію просування техніки маркетингу відносин. Сьогодні поговоримо про те, що це за метод і як його використовувати в e-commerce.

Суть, значення та переваги маркетингу відносин

Правильний маркетинг відносин допомагає збільшити прибуток і скоротити витрати компанії. Причина проста: утримувати існуючих клієнтів набагато вигідніше, ніж залучати нових. Якщо збільшити коефіцієнт утримання хоча б на 5%, дохід від бізнесу може вирости приблизно на 75%. Тому тривалий взаємодія завжди краще випадкових, нехай і досить вигідних угод.

Чого дозволяє досягти техніка:

 1. зміцнити емоційний зв’язок між брендом і покупцями;
 2. підвищити лояльність аудиторії;
 3. сформувати армію прихильників бренду;
 4. залучити нових клієнтів;
 5. збільшити показники продажів.

Отримати бажані результати дозволяють конкретні дії, орієнтовані на довгостроковість зобов’язань, взаємність, довіра і чуйність. Ключова мета – встановити тривалі привілейовані відносини не тільки з клієнтами, але і з партнерами. Якісне партнерство – це теж зниження ризиків, економія ресурсів та поліпшення фінансових показників.

Впроваджуючи маркетинг відносин в стратегію просування інтернет-магазину, підприємці відкривають безліч перспектив для бізнесу.

Що це за перспективи:

 • Менше витрат на залучення покупців. Правильна тактика комунікації сприяє вирощуванню адвокатів бренду – тих, хто здійснює повторні покупки, позитивно відгукується про компанії і активно рекомендує її в своєму оточенні. За рахунок цього підвищується охоплення аудиторії. Рекомендації лояльних клієнтів можуть приносити магазину 20-50% замовлень. І все це практично безкоштовно, завдяки сарафанне радіо.
 • Більше швидкість закриття угод. Ухвалення рішення про покупку іноді займає досить вагомий відрізок часу. Особливо, якщо мова йде про нішах зі складним продуктом. При використанні маркетингу взаємовідносин частина нових покупців приходять через рефералів. Причому вони вже майже готові до покупки. В результаті угоди закриваються швидше, значно зростає конверсія.
 • Вище LTV. Підтримуючи зв’язок з клієнтом максимально довго, компанія збільшує його цінність – загальний дохід від покупця за весь період взаємодії.
 • Стійкіше бренд. З ростом лояльності аудиторії помітно зміцнюється становище компанії на ринку. Це приносить багато додаткових вигод: постійний приплив клієнтів, стабільні продажі, більш простий механізм виведення нових продуктів. До того ж, сильним брендам не так страшні помилки, оскільки віддані покупці схильні закривати очі на дрібні помилки.
 • Цінніше продукт. Регулярно взаємодіючи з аудиторією, підприємці краще розуміють її потреби, інтереси, поточні запити, проблеми. З урахуванням цієї інформації можна ефективно удосконалювати сайт, продукт і сервіс. Подібні зміни і доопрацювання залучають ще більше покупців.
 • Багато нових ідей для бізнесу. Забезпечуючи позитивний споживчий досвід, компанія може без проблем продавати дорожче конкурентів і отримувати більший прибуток. Споживачі готові переплачувати за висококласне обслуговування.