Виїхати за кордон для роботи подружжю кілька проблематично. Подружжя стикаються з рядом обставин, які потрібно продумати заздалегідь, до від’їзду за кордон.

Робочі місця скорочуються, вартість життя збільшується. Витрати стають непомірними, і сім’я шукає спосіб їх компенсувати. Через непросту ситуацію в Україні сім’ї шукають можливість виїхати на заробітки за кордон. В такому випадку в першу чергу звертають увагу на трудову імміграцію разом з https://eurojob.in.ua/ в країни ближнього зарубіжжя: Польща, Чехія, Словаччина, Прибалтика.

Особливості працевлаштування сімейних пар за кордоном

Оформлення візи

Посольства європейських країн більш лояльні до сімейним парам, тому фахівці радять оформляти візи удвох. Одиноким людям рідше дозволяють в’їзд, оскільки ризики прийняти нелегала вище. Робоча віза в країни Європи стоїть 0-60 євро в залежності від того, куди ви зібралися їхати. Крім консульського збору потрібно буде сплатити 20 євро сервісного збору і до 10 євро супутніх витрат.

Пошук роботи

Якщо у вас немає робочого контракту або запрошення на роботу, шукайте роботу до того моменту, як будете оформляти візу. Робота сімейною парою за кордоном найчастіше передбачає низько кваліфіковану працю і низьку зарплату. Щоб знайти гідну вакансію, потрібно докласти чимало зусиль і часу. Якщо не хочете займатися цим питанням самі, найміть агентство з працевлаштування за кордоном. Це обійдеться в 100-500 євро комісії.

Де шукати роботу?

Серед вакансій для сімейних пар можна виділити:

  1. складських працівників,
  2. будівельників,
  3. садівників,
  4. прибиральників,
  5. пакувальників,
  6. працівників для збору цитрусових, ягід,
  7. працівників на заводах, фермах, в теплицях, виробництві.

Ферми, теплиці і плантації – це якраз робота для сімейних пар. Тут чоловік і жінка можуть працювати разом найкраще. Але оплата праці не дуже висока, тому фахівці радять шукати роботу окремо. Чоловікам більше щастить в пошуку роботи, жінкам менше, але це не завжди так.

Є варіант переїхати жити в сім’ю і доглядати за будинком, дітьми, садом, господарством.

Якщо шукати роботу окремо, шукайте її в межах одного міста. Так ви зможете реалізувати себе в тому, що вам близько, що ви вмієте робити, отримати прийнятну оплату і графік роботи. Але потрібно буде знімати житло, що може потягнути хорошу частину заробітку з комунальними послугами.

Робота за містом передбачає щоденну дорогу з міста за його межі, а це не менше 40 км в одну сторону. Роботодавець може підвозити вас на транспорті безкоштовно або за 5 євро в день.

Житлове питання

Зазвичай роботодавці надають житло для своїх працівників: це гуртожитки з кімнатами до 4-х чоловік. Кухня, санвузол і вітальня загальні. Але питання з окремою кімнатою для сімейної пари можна вирішити з доплатою.

Робота в невеликому містечку за кордоном дозволяє займатися пошуком житла самостійно. Оренда невеликої 1к квартири буде коштувати 200-300 євро в міс залежно від країни перебування. Кімната буде коштувати дешевше, але подружжю простіше жити окремо, без сусідів, конфліктів та інших супутніх речей.