Вітальня в будинку може виконувати кілька функцій: вона може бути кімнатою для прийому гостей, для відпочинку за переглядом телевізора, в ній можна обладнати невелику бібліотеку або навіть розміщувати гостей, якщо вони вирішили залишитися на ніч.

Незалежно від того, як кімната буде використовуватися, меблі у вітальню потрібно підбирати такі, щоб в кімнаті було комфортно перебувати, а також, щоб в ній можна було розташувати особисті речі.

З чого почати вибір?

Для початку, якщо ви вирішили облаштовувати вітальню без залучення дизайнера, то на допомогу вам прийдуть звичайні листок і ручка. На аркуші вам необхідно відзначити приміщення і зони, які будуть в ньому перебувати, після чого приступати до планування розташування меблів у квартирі. Від того, які зони ви вирішите розташувати у себе в вітальні, буде залежати вибір меблів. Так, якщо ви плануєте приймати велику кількість гостей в кімнаті, то варто подбати про наявність великого столу і достатньої кількість посадочних місць. Якщо у вітальні передбачається тихий сімейний відпочинок за переглядом телевізора і читання книг, то в такій кімнаті обов’язково має бути виділено місце під телевізор, зручний диван, стелаж для книг і крісло, в якому можна розслабитися з книгою. Якщо ж ваші гості будуть залишатися у вас на ніч, то і це варто врахувати при виборі меблів, вона повинна розкладатися в додаткове спальне місце.

Види меблів для вітальні

Перед вибором меблів, необхідно вивчити, які бувають її види. На сьогоднішній день найпопулярнішими варіантами є: корпусні меблі, модульна і м’яка. При виборі орієнтуйтеся на якість меблів, бо вона буде служити вам не один рік.

Корпусні меблі має жорстку основу і, найчастіше, виготовляється з масиву дерева. Виробники пропонують до покупки спеціальні багатофункціональні стінки, шафи і стелажі. Також, можливий вибір стилю, корпусні меблі можуть бути як в класичному стилі, так і в готичному і мінімалістичному.

Модульні меблі від mebli romax складаються з окремих предметів в одному стилі, які можна переміщати на свій розсуд. Даний вид меблів дуже зручний, оскільки дозволяє змінювати зовнішній вигляд приміщення не докладаючи особливих зусиль і не купуючи нові меблі. Модульні системи можуть містити дзеркала, тумби, столики, шафи, як кутові, так і прямі й стелажі для книг.

М’які меблі є центром вітальні. Це можуть бути дивани, пуфи або крісла. Вибір форми дивана і додаткових м’яких предметів меблів залежить від розміру приміщення. Якщо кімната має невелику площу, то варто обмежитися диваном в пастельних тонах, якщо вітальня має велику площу, то можна придбати повний набір м’яких меблів і поекспериментувати з яскравими квітами.

Як правильно розставити меблі?

Майже кожна вітальня має стандартний набір меблів: шафа, диван, стіл і крісло. Для того, щоб відчувати себе комфортно і ніщо не заважало користуватися всіма меблями в кімнаті, необхідно зробити попередній начерк в спеціальній програмі або на папері. Обов’язково потрібно враховувати масштаби, щоб в процесі установки меблів не виникло неприємних сюрпризів. Також, зверніть увагу на розміри приміщення. Якщо воно має невеликі розміри, то краще відмовитися від масивних меблів на користь вбудованої, так у вас буде більше простору.

Коли будете намічати план, для початку необхідно визначити, що буде перебувати в центрі кімнати. Стандартно центром кімнати є телевізор. Однак, якщо дозволяє простір, то в якості центру може виступати камін або великий акваріум. Після визначення центру кімнати, необхідно навколо розставити меблі. Це може бути один або кілька диванів, крісло, журнальний столик і стінка, в ніші якої буде розташований телевізор. Якщо у вітальні буде встановлюватися стінка або шафа біля дверей, то залиште простір для її вільного відкривання.

Який колір вибрати?

Безсумнівно, від кольору меблів залежить зовнішній вигляд вітальні. Меблі не повинна мати різкі кричущі кольори, бо з часом очі від них втомляться. Тому, якщо ви любитель яскравих відтінків, то краще використовувати меблі спокійних тонів і розташувати в кімнаті акценти улюбленого кольору. Це можуть бути подушки, штори, килим, фігурки або навіть пуфи. Так, якщо ви втомитеся від цього кольору, його з легкістю можна буде замінити. Також, вибір кольору залежить і від обраного стилю.

Таким чином, вибір меблів для вітальні залежить від особистих переваг людини, стилю інтер’єру і функції, яку буде виконувати кімната.