Бетон – це штучний кам’яний будівельний матеріал, що отримується в результаті формування і затвердіння раціонально підібраної і ущільненої суміші.

Бетон складається з таких частин:

  1. Крупний заповнювач (щебінь)
  2. Дрібний заповнювач (пісок)
  3. В’язка речовина (цемент)
  4. Вода
  5. Хімічні добавки (в залежності від призначення)

Для початку розберемося з абревіатурою, по ГОСТ 7473-2010 марка бетону класифікується наступним чином В25 F150 W6 П4, де

  • В25 – це міцність бетону при випробуваннях в мПа, відповідає старою класифікацією М350, що означає межа міцності на стиск в кгс / см² ГОСТ 26633-91.
  • F150 – морозостійкість, означає кількість циклів замерзання-відтавання, які здатний витримати бетон.
  • W6 – водонепроникність, позначає тиск води, який повинен витримати зразок-циліндр даної марки.
  • П4 – рухливість бетону, чим вище номер, тим бетон більш “рідкий” визначається методом осадки конуса.

Для різних конструкцій використовується різний бетон, замовити який можна на сайті http://stroi-expert.com.ua/uslugi/stroitelnyie-materialyi/tovarnyiy-beton/. Для бетонної підготовки В7,5; для перекриття В15; для підлоги В20 – В22,5; для фундаменту, стін, плити підлоги В25; для підвалин і колон В30. З цементу М500 можливо виготовити бетон не вище марки В35, бетони вище цієї марки використовуються в унікальному будівництві, наприклад опор моста або резервуар для нафтопродуктів.

Про добавки бетону поговоримо коротко, вони спрямовані на зміну фізичних властивостей бетону: пластифікуючі добавки, водоредуцірующіе, стабілізуючі, що підвищують міцність бетону, морозостійкі і багато, багато інших. Застосування тієї чи іншої добавки продиктовано особливими умовами транспортування, укладання або експлуатації бетону.

Для визначення необхідного співвідношення інертних речовин, для того чи іншого бетону, проводиться лабораторні дослідження, за результатами яких складається карта підбору бетонної суміші.

Бетон на будмайданчик доставляється бетоновозом або виробляється на місці. При доставці бетоновозом подача бетону може здійснюватися різними способами:

Розвантаження безпосередньо з міксера. У цьому випадки монолітна конструкція повинна бути нижче зливного лотка автомобіля, а так само необхідно забезпечити під’їзд. Так само можливо спорудити жолоб, по якому буде надходити бетон на велику відстань, споруджувати його потрібно грунтовно і міцно, тому що бетон не прощає легковажного поводження до себе.

Подача бетону підйомним краном в ємностях (банці, туфлі, чаркою). Для цього способу необхідний великий майданчик для установки крана і під’їзду бетоновоза. Так само вантажопідйомність крана повинна бути достатньою дл подачі завантаженої банки до місця розвантаження, вага бетону мінімум 2800 кг / м3 плюс вага самої ємності.

Подача автобетононасосом використовується в тому випадку, якщо місце розвантаження недосяжне для автокрана або обсяг бетону великий.