Декоративний фонтан – ідеальна прикраса ділянки. Як правило, така споруда привертає увагу гостей і мешканців будинку, стаючи своєрідним центром загальної композиції. Фонтан – той самий елемент, який буде цікавий як дорослим, так і дітям. Діти можуть плескатися в прохолодній воді, а дорослі слухати приємне дзюрчання.

У садових фонтанів, крім естетичних функцій, є відмінна перевага – вони є прекрасними зволожувачами повітря. До того ж, до кожного стилю можна підібрати свій власний фонтан на сайті vodvor.com.ua. В якому б стилі він не був оформлений – класичному, авангардному – він завжди буде зачаровувати погляд.

Залежно від техніки виконання фонтани діляться на 2 типу:

  1. занурювальні
  2. стаціонарні

Занурювальні конструкції встановлюють всередині садового водоймища. Такі фонтани дають можливість створити струмочок, що б’є прямо з глибин водойми. Візуально це виглядає дуже круто, як ніби у вас на ділянці розташувалося підземне джерело.

Стаціонарний тип фонтанів чимось нагадує конструкції, які ми звикли бачити на міських площах і скверах. Як правило він представляє собою будь-яку фігуру (квітку, пісяючого хлопчика, декоративний вензель і тд) і виглядає як справжній витвір мистецтва. Тут простір для творчості просто нескінченний.

Якщо ви хочете встановити такий фонтан самостійно, ознайомтеся також з основними етапами його створення. Це дозволить уникнути помилок в майбутньому. Так ви точно нічого не пропустите.

Отже, основні етапи будівництва садового фонтана:

  1. Вибираємо ідеальне місце. Воно повинно добре проглядатися, при цьому не заважати пересуванню між функціональними зонами. Фонтан можна використовувати в якості центральної композиції – виглядати буде шикарно.
  2. Готуємо відповідну ємність для гідравлічної установки.
  3. Встановлюємо насосну систему. Саме вона буде забезпечувати безперервний рух водного потоку. Тут важливо проявити пильність і робити все відповідно до правил.
  4. Установка системи водовідтоку. Знову ж таки, дуже важливий пункт.
  5. Створення освітлення, щоб навіть вночі ваш фонтан був привабливим.
  6. Декоруємо простір навколо. Яким би красивим не був ваш фонтан, якщо навколо нього голий бетон, все враження буде зіпсовано.

Підводячи підсумок, хочу сказати, що будь-який, навіть зовсім маленький фонтанчик здатний прикрасити ваш садову ділянку і привнести в атмосферу нотки спокою й вмиротворення. Не варто недооцінювати цей унікальний елемент благоустрою.