Якщо ви хочете купити бордюрний камінь, але не можете визначитися з його видами – читайте статтю і задавайте навідні запитання в поле знизу.

Бордюрний камінь відокремлює територію від проїжджої частини або тротуар від зелених зон, клумб. Якщо вам потрібно купити садовий бордюрний камінь на сайті https://ascent-import.ru/izdeliya/bordur/, то звертати увагу варто на його естетичні характеристики, так як стійкість каменю дозволить вам забути про його заміну або реставрації як мінімум на 100 років.

Який вид каменю вибрати?

Є три варіанти матеріалу для виготовлення бордюрів:

 1. Бетон.
 2. Залізобетон.
 3. Граніт.

Якщо ви хочете встановити поребрики на тротуар або доріжку, вибирайте будь-який з варіантів, тільки звертайте увагу на вимоги до міцності окремих елементів.

У разі якщо ви хочете прикрасити свій сад або ділянку, варто вибрати граніт. Він більш різноманітний за колірною гамою, має природний естетичний візерунок, а також є повністю екологічним матеріалом.

Від чого залежить ціна? Купити бордюрний камінь стандартних розмірів буде дешевше, ніж замовляти індивідуально. Але основним критерієм є вид граніту, який ви вибрали, і ступінь складності його обробки.

Бордюрний камінь: розміри

Для покупців, що підбирають бордюрний камінь, розміри кожного окремо взятого елемента стають одним з найважливіших критеріїв. За цими параметрами виділяють бордюри тротуарні, садові, дорожні. І щоб знати, який товар купувати, з даними показниками необхідно ознайомитися уважніше. Дуже важливо перевірити дотримання нормативних вимог.

Які розміри повинен мати бордюрний камінь по ГОСТу

Почнемо з елементів, які встановлюються уздовж дороги, відрізняються великими габаритами, підвищену міцність і довговічність. Визначає розмір дорожнього бордюру ГОСТ 6665 91, і габарити в мм будуть такими:

 • довжина – 1000;
 • висота – 300;
 • ширина – 150-180.

Марка так і позначається, наприклад, БР100.30.15. Дорожній бордюр обов’язково повинен відповідати цим технічним характеристикам. Тільки в такому випадку його можна вважати якісним. Причому державний стандарт визначає не тільки габарити елементів, а й тонкощі виробничого процесу, склад суміші, використовуваної для виготовлення виробів. Якщо бордюр буде виготовлений без дотримання діючих норм, його просто не дозволять використовувати для облаштування магістралі, застосування таких елементів вважається порушенням.

Якщо розглядати садовий бордюрний камінь, він буде компактніше, тому як вимоги до його міцності і габаритам інші. Та й працювати зручніше з невеликими виробами. Їх параметри в мм будуть такими:

 • довжина – 500;
 • висота – 200;
 • ширина – 40, 60 і 80.

Але навіть якщо мова йде про садовий бордюрний камінь, ГОСТ залишається вирішальним в процесі виробництва. Тому важливо купувати продукцію у перевірених виробників.

Незалежно від того, який вам потрібен бордюр: садовий, тротуарна або рядовий, в нашій компанії ви купите потрібний товар. Ми гарантуємо його відповідність встановленим державою нормам. А щоб співпрацювати з нами було вигідніше, пропонуємо:

 1. вироби в будь-яких варіантах виконання і в будь-якій кількості;
 2. невисокі ціни, можливість отримати додаткову знижку;
 3. послуги монтажу та укладання плитки.

Будьте впевнені, ви залишитеся задоволені результатами співпраці, зможете вибрати будь-який необхідний тип, колір і розміри бордюрного каменю.