В даний час на ринку нерухомості існує великий вибір квартир. Для того, що б не помилитися в правильності вибору тієї чи іншої квартири, варто дотримуватися наступних порад.

По-перше, варто визначитися з видом нерухомості, тобто квартира повинна відноситися до первинного або до вторинного житла. Первинним житлом слід вважати новобудови, тобто в квартирі ніхто не жив і не живе. Вторинне житло має господаря і, можливо, воно не раз продавалося.  До речі, якщо ви хочете купить квартиру в Харькове, то радимо перейти за даним посиланням.

Район проживання

Наступним кроком, варто вибрати район проживання, звертаючи уваги на розвиненість інфраструктури. З вторинним житлом у цьому питанні все простіше. Зазвичай вторинна нерухомість розташовується в такому районі, де вже освоїлося безліч магазинів, є школа і дитячий садок. А, ось з первинним житлом, все набагато складніше. Будинки будуються цілими районами, і тільки потім, після того як заселяться жителі починають вибудовувати інфраструктуру.

Стан будинку

При виборі квартири, так само слід звернути увагу на стан самого будинку, кількість поверхів, наявність ліфта, якщо це висотка, стан під’їздів. Купуючи квартиру в новобудові не варто думати, що раз будинок новий, то й не потрібно турбуватися щодо надійності будівлі. Існують безліч будівельників, які натурально «халтурять» і недобросовісно виконують свою роботу. Будинки розвалюються через деякий час і нічого з цим не вдієш.

Квартира зсередини

Зайшовши в квартиру, варто, звернути увагу на її розташування. Якщо квартира кутова, значить, шум від сусідів практично не надходить. Що стосується вторинного житла, варто звернути увагу на стелю і стіни. Якщо є, якісь патьоки варто запитати , чи часто сусіди заливають квартиру. Якщо ж квартира знаходитися на останньому поверсі ці ж патьоки означатимуть, що дах протікає.

Так само варто перевірити сантехніку у ванній кімнаті і санвузлі. Можливо, щось капітально підтікає – це означає, що після покупки потрібно провести грандіозний ремонт труб і замінити сантехніку.

Якщо покупець не збирається робити ремонт (це стосується вторинного житла), то потрібно звернути свою увагу на двері і покриття для підлоги. Вони повинні бути в хорошому стані і відповідати стандартам якості. Що стосується новобудови, то тут покупцеві доведеться робити ремонт з нуля, так як йому дістануться голі стіни в разі покупки.

Так само потрібно запитати у продавця квартири з чого зроблені стіни. Цю інформацію можна отримає і з паспорта квартири. Краще вибирати квартири, стіни якої зроблені з бетону.

Обов’язково перед покупкою потрібно перевірити всі документи, що стосуються квартири. Це дозволить уникнути ризиків, пов’язаних з шахрайством.

Ці прості поради допоможуть покупцеві вибрати гідне житло.