Відповідно до прийнятої технічної номенклатури вентилятори равлика представлені як відцентрові або радіальні види. Спіральний раковиноподібний корпус робить конструкцію схожою на черевоногого молюска. Звідси і його назва «равлик».

Багатьом людям цікаво знати, що означає вентилятор равлик, що таке ця конструкція. Відмінність відцентрових видів від радіальних у спрямованості повітряних потоків. В радіальному вхідне і повітря, що виходить, рухаються вздовж осі крильчатки. У відцентровому виді вхід потоків відбувається також уздовж її осі, тоді як видача потоків виходить поперечною.

Конструкція радіального вентилятора равлик

У равлика стандартної конфігурації конструктивна схема (парасолька) являє собою колесо, що діє, в парі з силовим агрегатом. Вибір будови конструкції та пристрій очисної системи виконується за даним посиланням https://heatrecovery.shop/ventilyaciya/bytovye-ventilyatory/ventylyatory-ravlyk безпосередньо під приміщення, де потрібне додаткове очищення повітря. Враховується сила повітряного потоку. Зокрема, береться до уваги:

  • потоки при зниженому тиску;
  • тиск із середнім значенням;
  • потоки із високим тиском.

Підбір равлика базується на обліку сил потоку повітря. Збільшена потужність вентиляційного агрегату вимагає збільшення зусиль під час його монтажу.

Радіальний вентилятор має лопаті, заховані у кожусі. Він має форму циліндра та є корпусом вентилятора. Кожух унеможливлює розсіювання повітря, проводячи його ущільнення. Отвір, куди поглинається потік, містить один з торців кожуха. До вільного торця приєднано двигун. На бічній стінці циліндра вихідний отвір. Оскільки стінка має зсув по дотичній лінії, прилад стає схожим на равлик.

Принцип роботи вентилятора равлик

Вентилятор равлик, конструкція з робочою модифікацією якого містить у своїй основі дію сили відцентрового виду.

Обертання лопаток, закріплених на роторі пристрою, має велику швидкість. У корпусі створюються завихрення.

Відбувається падіння вхідного тиску, у зв’язку з чим відбувається всмоктування повітря, що наближається до вентилятора, його проникнення всередину. Робота лопаток змушує його відкидатися у периферійний простір – ділянку формування високого тиску.

Під тиском напрямок руху повітря спрямований до вихідного патрубка.

Таким порядком виконується принцип роботи радіального вентилятора, відбувається робота всіх відцентрових моделей, які монтуються у вентиляційних системах та системах димовидалення.

Виготовлення останніх – це виробництво алюмінієвого або сталевого корпусу з обробкою поверхні матеріалами з жаростійкою властивістю. У комплектацію входить вибухозахищений електродвигун.

Переваги та недоліки

У вентиляційному равлику поєднується надійне складання конструкції та ефективність її дії. Він має низку переважних сторін. У радіального вентилятора плюси можна побачити в наступному:

  • у вентилятора оптимальна ціна;
  • конструкція просто експлуатується, легко обслуговується та не потребує складного ремонту;
  • вентилятор надійний. Один із плюсів полягає в його зносостійкості;
  • у моделі добрий показник продуктивності.

Конструкція радіальних вентиляторів має негативні сторони. До існуючих недоліків радіального вентилятора равлика відносять складне регулювання потужності та складності із частотою обертання. З подібними експлуатаційними особливостями стикаються під час використання вентиляторів, в оснащення яких входить асинхронний двигун. Якщо частоту обертання потрібно регулювати, потрібно брати установки, які мають розширене автоматичне керування. Цей чинник збільшує вартість устаткування.