Водонагрівачі можна поділити на чотири типи. Перший називається накопичувальними бойлерами, які можуть працювати як на газі, так і від електрики. Електричні водонагрівачі найпопулярніші. Вони схожі на герметичні ємності, що вміщують близько 10 літрів. Після надходження холодної води з водопроводу прилад нагріває воду до заданої температури, а потім підтримує її певний час. Після витрачання води доливається нова вода в автоматичному режимі.

Накопичувальні водонагрівачі

Накопичувальні водонагрівачі мають великий попит на ринку. Вони мають усередині вбудований нагрівальний елемент. Після встановлення температури бойлер нагріває воду за показаннями терморегулятора. Вода в такому водонагрівачі довго зберігає температуру, оскільки ємність виготовлена ​​з нержавіючої сталі та оснащена значним шаром теплоізоляції.

Переваги даного типу бойлера полягають у наступному:

  • можна забезпечувати водою весь будинок чи квартиру, оскільки нагрівач не прив’язаний до однієї водозабірної точки;
  • невелика витрата електроенергії, яка становить не більше 3 кВт;
  • невелика втрата температури, приблизно 0,5 градусів на годину;
  • різноманітні форми корпусів, що дозволяє встановити бойлер у будь-яке зручне місце.

При цьому він не створюватиме проблем для споживача.

Мінуси бойлера такого типу полягають у наявності часу на нагрівання води. Зазвичай нагрівання відбувається від 10 до 20 хвилин. Це залежить від потужності ТЕНа, а також ємності бака в бойлері. Також важливо правильно обслуговувати накопичувальний водонагрівач та проводити цю процедуру регулярно, наприклад, раз на 2 роки. Якщо нехтувати рекомендаціями фахівців, можуть початися протікання і буде потрібна заміна бака.

Проточні водонагрівачі

Проточні електричні водонагрівачі миттєво нагрівають воду, яка проходить через прилад. Це дозволяє швидко отримувати гарячу воду та не чекати нагріву. Але такі бойлери витрачають багато електроенергії та завжди прив’язані до водозабірної точки.

У приватних будинках зазвичай застосовуються комбіновані водонагрівачі та прилади непрямого нагріву. Останні не витрачають електроенергію на підігрів води, оскільки підключені до опалювального казана. З нього гаряча вода надходить у водонагрівач та нагріває воду в баку. При цьому ємність бойлера може бути досить великою, наприклад, 400 літрів. Це дозволяє забезпечувати гарячою водою будинок великої площі, що має кілька точок водорозбору.