Навчання у Польщі для багатьох українців виглядає дуже привабливим. Проте, щоб очікування збіглися з реальністю, необхідно відповідально підійти до вибору вищого навчального закладу. На які критерії вам слід звертати увагу в першу чергу, ми розповімо у нашій статті.

Напрямок навчання

Навчання в Польщі проходить за найрізноманітнішими напрямками. Тому вибрати навчальний заклад, який відповідає вашим інтересам, знанням і навичкам зазвичай не складно.

Необхідно відзначити, що спеціалізація ВНЗ — це головний критерій. Визначившись із ним, можна переходити до наступних пунктів, описаних нижче.

Вартість навчання

Одразу треба сказати, що вартість навчання у польському ВНЗ не набагато вища, ніж в українському і дешевша, ніж у європейському. Проте всередині країни цінова політика дуже вагається. Прайс навчального закладу залежить від кількох факторів:

  • Престижність.
  • Тип власності.
  • Розташування.
  • Спеціалізація.
  • Мова навчання.

Ознайомитись із цінами можна на офіційному сайті навчального закладу. Далі їх потрібно зіставити із власним бюджетом.

Слід зазначити, що деякі державні ВНЗ надають бюджетні місця для іноземних студентів. Проте зарахування на них відбувається на конкурсній основі.

Мова навчання

У Польщі всі предмети викладаються іноземною мовою. Абітурієнт має можливість вибрати, яка саме буде мова: польська чи англійська. Вибір потрібно зробити заздалегідь, адже для вступу потрібно буде надати сертифікат про володіння мовою. Його можна отримати на мовних курсах.

Навчання польською мовою коштує дешевше. Крім того, її простіше освоїти через схожість з українською.

Але англійська мова — це міжнародна мова. Тому навчання на ній відкриває великі перспективи, наприклад можна отримати роботу практично в будь-якій країні світу. Проте програма навчання англійською коштує дорожче.

Місто

У Польщі гарних навчальних закладів справді багато. І вони розкидані по всій країні. Найпрестижніші університети знаходяться у столиці та великих містах. Їх варто вибрати тим абітурієнтам, яким подобається життя у мегаполісі. А тим, хто віддає перевагу розміреному ритму життя, сподобається вчитися у ВНЗ, які знаходяться у невеликих містечках.

Варто зазначити, що навчання та життя у Варшаві обходяться дорожче, ніж у будь-якому іншому місті. Тому обирати місто також варто, виходячи зі своїх фінансових можливостей.

Рейтинг навчального закладу

У Польщі існує національний рейтинг, який дозволяє дізнатися кожному охочому статус навчального закладу. Тому ви можете швидко визначити, наскільки престижним є запримічений вами навчальний заклад і чи варто навчатися в ньому.

Матеріально-технічна база

Кожен сучасний вищий заклад має свою матеріально-технічну базу: комп’ютери та іншу техніку, лекційні зали, лабораторії тощо. Вона визначає те, наскільки комфортним та функціональним буде процес навчання. Особливо цей критерій важливий для студентів, спеціальність яких передбачає велику кількість практичних та лабораторних робіт.