Металочерепиця – матеріал відносно новий (30 років для будматеріалу – не термін), його люблять називати «хай-тек покрівлею». Металочерепиця виготовляється з оцинкованої листової сталі або алюмінію, рідше міді, завтовшки 0,35-0,7 мм.

Профіль виготовляється з холодним тиском. На нього наноситься антикорозійне покриття, грунтується, обробляється полімерним компаундом спереду і захисним лаком ззаду. В результаті виходить стійке і візуально ефектне покриття (імітує класичну керамічну плитку). Це стандартна технологія. На практиці виробники приносять щось своє або чимось нехтують. В результаті якість металочерепиці може відрізнятися. Для того, щоб придбати металочерепицю високої якості, яку пропонує завод металочерепиці в одесі, достатньо перейти за посиланням.

Сьогодні металочерепиця використовується для будівництва приватних і багатоквартирних будинків, дач, цілих фермерських селищ, громадських і промислових будівель. Хоча фінські винахідники матеріалу спочатку зробили його для нежитлових будівель.

Оцинкований сталевий лист – найпопулярніший матеріал при виготовленні металочерепиці. Цинк і полімери захищають шар від корозії. Погана грунтовка, помилки монтажу і такий дах потьмяніє і покриється плямами іржі. Алюмінієвий лист не боїться корозії, а також він легкий. Мідна плитка сама по собі виглядає виграшно, без кольору, міцніше, довговічніше, але і значно дорожче.

Давайте проіґноруймо естетичні переваги, тим більше що у всіх різні смаки. Перевагами металочерепиці перед іншими є:

  1. Універсальність: такий дах можна використовувати в будь-якої конфігурації (головне, щоб кут нахилу ската даху був більше 14 градусів або навіть 20 градусів, інакше немає сенсу – вся волога на горищі), та й взагалі в будь-яких кліматичних умовах.
  2. Металочерепиця добре захищена від корозії, атмосферних опадів і механічних пошкоджень. Якісний матеріал витримує великі перепади температур. Розширення під час інтенсивного нагріву зменшується уздовж і поперек форми профілю.
  3. Зручність монтажу і експлуатації: розміри плитки робляться на замовлення (тоді відходів менше), а один квадратний метр покриття важить всього 5-6 кг. Двоє людей можуть встановити дах за допомогою звичайних інструментів. Не потрібно робити суцільний короб, можна заощадити деревину, сам дах важить менше.
  4. Служить в середньому до 30 років і більше при дотриманні технології виробництва якісного покриття.