Серед безлічі різноманітних моделей ванн, що випускаються як вітчизняними, так і зарубіжними виробниками вибрати відповідну модель часом не просто.

При виборі цих виробів велике значення має матеріал їх виготовлення. І в акрилових, і у металевих ванн є свої переваги та недоліки.

Особливості акрилових ванн

Широка популярність ванн з акрилу обумовлена ​​їх легкістю, простотою установки, різноманітністю дизайну, високим рівнем комфорту і гігієнічними якостями. Завдяки гладкості своїй поверхні вони не затримують частинки бруду і краплі води, а тому здатні самоочищатися. Для догляду досить обполіскувати акрилову чашу після кожного купання і насухо її протирати. Відмінні теплоізоляційні властивості акрилових ванн забезпечують повільне охолодження гарячої води, а прекрасні шумоізоляційні якості роблять процес наповнення чаші практично беззвучним. Акрил легко обробляється, відновлюється і тонується. Обрізання бортиків ванни й висвердлювання отворів для допоміжних пристроїв не викликає складнощів.

Ванни з акрилу https://www.keramis.com.ua/category/vanny/ уразливі до дії ударних навантажень, однак при монтажі на каркас зі сталі вони досить успішно протистоять деформаціям. Каркас являє собою раму, до якої прикріплені ребра жорсткості, кутові опори та регульовані ніжки. Перевагу слід віддавати акриловим ваннам зі збірними рамами та невеликим числом опорних точок. Якщо каркас є зварним, то він не зможе забезпечити високу міцність чаші. Тривалість служби акрилових ванн безпосередньо визначається товщиною зовнішнього шару:

 1. два-три міліметри – не більш п’яти років;
 2. чотири-п’ять міліметрів – сім-десять років;
 3. п’ять-шість міліметрів – десять-п’ятнадцять років.

При виборі ванни з акрилу необхідно враховувати, що даний матеріал виготовляється із застосуванням різних технологій і композитів з різними експлуатаційними якостями. На підставі цього критерію виділяють такі різновиди цих виробів:

 • Екструзійні ванни – виробляються з АВС-пластмас, які видавлюються через щілинні насадки. В результаті виходять нерівні листи акрилу з пористою структурою, вразливі до руйнівного впливу води, забруднень і гострих предметів. Такі вироби схильні до деформацій і володіють недовгим терміном служби.
 • Суцільнолиті ванни – виготовляються за допомогою заливки розплавленого поліметилметакрилату з подальшим відведенням листа. Затвердіння здійснюється під тиском, завдяки чому забезпечуються рівність полімерного шару і висока міцність чаші. Ливарні конструкції є найкращими за якістю, але при цьому коштують значно дорожче екструзійних аналогів.
 • Соекструзійні ванни – їх роблять з полімерних сендвіч-панелей, нижня частина яких складається з АВС-пластмас, а верхня – з поліметилметакрилату. Такі конструкції мають більшу міцність, ніж екструзійні, проте характеризуються меншою надійністю, ніж ливарні. Велика частина соекструзійних ванн відноситься до середнього ціновому сегменту.

Особливості металевих ванн

Для виготовлення металевих ванн використовуються чавун і сталь. Чавунні ванни володіють наступними перевагами:

 1. висока міцність і зносостійкість;
 2. стійкість до впливу агресивних чистячих засобів;
 3. здатність довго зберігати тепло;
 4. відмінні шумоізоляційні властивості.

У той же час чавунні ванни дорого коштують, мають велику вагу і складні в установці. Тому багато споживачів віддають перевагу сталевим ваннам, що характеризується наступними перевагами:

 • Легкість конструкції. Сталева чаша середніх розмірів важить близько тридцяти кілограмів, тобто у два рази менше, ніж чавунна.
 • Простота перевезення, встановлення та підключення.
 • Швидке прогрівання днища і стінок.
 • Багатий вибір форм. Завдяки пластичності з цього матеріалу виготовляють не тільки овальні й прямокутні, але і круглі, асиметричні, багатокутні та трикутні ванни.
 • Доступна вартість – модель зі сталі коштує у два-три рази менше, ніж чавунний виріб таких же розмірів.

При покупці сталевої сантехніки необхідно мати на увазі, що її якість вкрай неоднорідна. Головним критерієм вибору ванни з цього металу служить товщина стінок – вона повинна становити не менше трьох з половиною міліметрів. Тонкостінні недорогі моделі недостатньо міцні, нестійкі й погано утримують форму.

Функціональність і якість сталевих чаш залежать і від технології їх формування. Бюджетні ванни виготовляють за допомогою гарячого штампування з листів конструкційної сталі, що володіє пластичністю, але характеризується невисокою стійкістю до корозії. На них наносять акрилову емаль. Ванни з нержавіючої сталі краще протистоять пошкодженню факторами, але коштують дорожче і вимагають особливого догляду. Будь-які сталеві ванни утримують тепло гірше чавунних і характеризуються невисокими шумоізоляційними властивостями.