Зараз одним з популярних видів підлогового покриття в квартирах є ламінат. Якщо у вас немає коштів, щоб класти дорогий паркет, то саме ламінат зможе прикрасити ваш будинок. Крім ефектного покриття ще має хороші характеристики якості.

Переваги й недоліки

Ламінат, придбати який можна на сайті https://shop.goodlive.com.ua/nemetskiy-laminat-my-floor/, має масу переваг:

 1. Міцність, стійкість до зовнішніх впливів.
 2. Матеріал екологічно чистий і не виділяє ніяких шкідливих речовин.
 3. Високі декоративні якості, широкий вибір варіантів кольору або фактури.
 4. Простота і легкість монтажу, можливість самостійної установки.
 5. Високі теплозберігаючі та звукоізоляційні властивості.
 6. Простий догляд, іноді потрібно легка вологе прибирання.
 7. Відносно низька вартість матеріалу в порівнянні з іншими видами підлогових покриттів.

Є і недоліки:

 • Матеріал має поділ на класи по міцності, вибір невідповідного класу може скоротити термін служби.
 • Боязнь вологи. Покриття слід берегти від контактів з водою.
 • Ціна найякісніших зразків не поступається вартості дорогого штучного паркету, виключаючи можливість економії на матеріалі.
 • Неправильно укладене покриття починає скрипіти, дратуючи жителів квартири і оповіщаючи жителів нижнього поверху про переміщеннях.

Основною перевагою ламінату слід вважати можливість заміни однієї ламелі або часткового ремонту будь-якого ділянки полотна.
Ця властивість ріднить ламінат зі складальним паркетом, але порядок укладання набагато простіше, а обробка ламінату після монтажу не потрібно.

Ламінат є мало не в кожному будинку. Споживачі цінують цей матеріал за те, що зовні він схожий на натуральне дерево, але при цьому коштує набагато дешевше. А ще його легко укладати. Але як вибрати ламінат, щоб він служив довго, знає далеко не кожен. На що потрібно звертати увагу при виборі підлогового покриття? І чи завжди добре виходить дорого? Експерти відповіли на всі ці питання.

Якісний ламінат повинен бути товстим! Так вважають більшість покупців. Майстер по ремонту Євген Лобанов з цим твердженням згоден, але тільки частково!

Справа в тому, що ламінат складається з декількох шарів. Нижній надає панелі жорсткість – захищає від деформації і вологи. Потім йде основа з ДВП – вона відповідає за міцність виробу. А поверх неї – декоративний шар і ламінована плівка. Але іноді між цими шарами виробник кладе спресовану папір. Панель стає товщі, але, за словами Євгена, міцності виробу це не додає.

«Значить, у нас є підстава, яке кладеться на підкладку, у нас є стружка, яка також пресується під високою температурою, і зверху у нас є фінішний шар. Від якості цього шару залежать, власне, його характеристики, як ламінату », – пояснив Євген Лобанов, майстер по ремонту.

Товщина панелі впливає хіба що на звукоізолюючі властивості матеріалу. А ось дізнатися, наскільки міцний ламінат, можна по його класу.

«Власне, 32-й клас підійде для якихось приміщень, де мало відбувається рухливості якийсь, мало проходить людей, ось. 33-й і 34-й класи, вони призначені, ну, вони більш довговічні », – розповів експерт.

Клас ламінату зазвичай вказують на упаковці. Але Євген радить перед покупкою будматеріалу гарненько вивчити всю інформацію про товар. Недобросовісні виробники заради збільшення продажів часто

ставлять на етикетці додаткові графічні символи і по суті, обманюють споживача!

«Якщо ми відійдемо подалі, от, не будемо розглядати, ми побачимо, що тут ось є схожа емблемка, тут 3 людини і написано слово” форте “. Відповідно, це така якась рекламний прийом », – пояснив майстер по ремонту.