Основні тенденції

Власникам кав’ярень не має сенсу гнатися за гостромодними тенденціями, інакше дизайн кав’ярні доведеться міняти щороку. Досить дотримуватися основних тенденцій (детальніше читать здесь) при оформленні приміщення, орієнтуючись на потреби типового представника цільової аудиторії:

  1. оформлення кав’ярні в традиційних стилях – універсальний варіант, якщо в заклад ходять і студенти, і офісні працівники, і сім’ї з дітьми: кілька столів і стільців, диванчики, м’яке освітлення;
  2. імітація російського народного стилю – підходить для відвідувачів старше 35 років, хоча може бути цікава і молодим людям віком до 30: масивні столи, стільці, тематичний декор;
  3. кав’ярня, якою її зображують американські фільми – варіант для студентів і офісних працівників: високі стільці та барні стійки;
  4. нарочито проста обстановка, коли дизайн не привертає уваги – в подібних закладах комфортно почувають себе відвідувачі будь-якого віку і рівня достатку;
  5. ретельно продуманий дизайн, витриманий в єдиному стилі – для поціновувачів особливої атмосфери.

З чого починається дизайн: вибір концепції

На відміну від кав’ярні-острівця, повноцінна кав’ярня вміщує ще й зал для відвідувачів. Сюди можна заскочити на хвилинку, щоб перехопити кави з круасаном, або спокійно випити напій, що бадьорить з друзями, не забувши побалувати себе десертом. В обох випадках гостям закладу повинно бути комфортно, і тут не обійтися без продуманого оформлення.

Добре, якщо дизайн з першої хвилини привертає увагу, налаштовує на приємне спілкування і викликає бажання розповісти про кав’ярні друзям і повернутися разом з ними. Тому дизайн проект кав’ярні рідко робить ставку на пафосні класичні стилі, більш прийнятні в інтер’єрі елітного ресторану.

Проте, для оформлення іноді використовуються елементи неокласичного дизайну. Стримана колірна гамма, природні матеріали в обробці формують елегантну і теплу обстановку, в якій за чашкою ароматної кави розмовляють з діловими партнерами і влаштовують романтичні побачення.

Зазвичай при розробці дизайн-проекту вибирають тему, яка сподобається більшості відвідувачів: студентам, менеджерам, діловим людям, сімейним парам з дітьми і без. Поширені кав’ярні в стилі лофт, фьюжн, хай-тек і заклади з авторським дизайном. Популярний дизайн кав’ярні в стилі мінімалізм, еко і щеббі-шик, вітається креатив і комбінування стилів.

Стилі

Інтер’єр кав’ярні не передбачає ресторанної урочистості, але і занадто модерністські рішення виявляться недоречні – гості можуть втомитися від яскравого декору. Тому чиста класика і модерн, звичайно, не заборонені, але застосовувати їх варто з обережністю. Інші стилі – посередині між класикою і модерном – можна втілювати без побоювань.