Для стильного оформлення вікон в будь-якій частині будинку допоможуть жалюзі. Вони не просто ефектно виглядають з боку, але і мають розвинений функціонал. По-перше, захищають від попадання ультрафіолетових променів. По-друге, легко закривають огляд кімнати для людей зовні. По-третє, органічно виглядають з усім інтер’єром приміщення, надаючи якийсь затишок.

Види жалюзі

З огляду на особливості розташування, жалюзі бувають:

 • рольштори. Суцільне полотно. Кріпиться на вікно і при необхідності згортається в рулон.
 • плісе. Штора, встановлена на вікно. Її можна зібрати в складку. Відкривається і закривається за допомогою шнурка з грузиком.
 • вертикальні. Ламелі знаходяться перпендикулярно підлозі. Комфортний механізм дозволяє провертати ламелі під будь-яким кутом. Підходить для витягнутих вікон до підлоги.
 • горизонтальні жалюзі. Не мають складну конструкцію, але можуть стати непридатними через поломки єдиною ламелі. Жалюзі такого типу можуть бути міжрамні, тому управління ними дуже просте.

Системи жалюзі

 1. Ручне управління. Один з найбільш недорогих, простих і зручних варіантів. Для нього використовують тростини і мотузки з ланцюжками.
 2. Управління дистанційно. Можливо при наявності електроприводу і пульта управління з функціональними кнопками.
 3. “Розумний будинок”. Така система надасть можливість відкриття і закриття жалюзі без будь-яких дій з боку людини.

Варіанти виконання

Завдяки великій кількості матеріалів жалюзі можуть бути виконані з:

 • Алюмінію. Міцний функціональний матеріал, що забезпечує надійність кріплення і конструкції. Відбиває сонячні промені. Простий в очищенні. Не вбирає запахи. Використання металевих жалюзі дозволяє економити на кондиціонерах і комунальних платежах.
 • Дерево. Екологічно чистий матеріал, виготовлений з міцної деревини, обробляється спеціальним лаком від механічних пошкоджень для більш тривалого використання. При відповідному виборі кольору інтер’єр заграє новими фарбами. Особливо відмінно виглядатимуть жалюзі з бамбука. Матеріал боїться води. При її потраплянні втрачається колір.
 • Faux-деревина. Синтетично створений матеріал, який має вкраплення з натуральної деревини, водостійкий, сонцезахисний. І приємний бонус – низька ціна на відміну від дерева і інших матеріалів.
 • Тканина. Антистатический матеріал, його просто відіпрати від плям. При наявності різноманітних кольорів виглядає модно, підходить до будь-якого дизайну.
 • Пластик. Славиться легким відходом, але якість захисту від сонця не найкраще.
 • Мультіфактура. Поєднання різних видів матеріалу. Виглядає святково і використовується на різних урочистостях в якості прикраси.

Способи установки

Установка вертикальних жалюзі досить нескладний процес. При коротких шторах монтаж буде проводитися у віконному отворі, або під стелею, також на стіні. Щоб заказать жалюзи онлайн – переходьте за посиланням.

Алгоритм дій наступний. Спершу робиться розмітка. Обчислюється центральна точка вікна. Необхідно простежити, щоб ламелі знаходилися вертикально.

При установці горизонтальних жалюзі закріплюють верхні елементи кріплення Шуроповерти. До клацання підвішується карниз. Для нижніх кріплень просверливаются отвори.

Види кріплення

Види кріплення для жалюзі бувають:

 1. до стіни.
 2. до стелі, що доставляє мало зручності.
 3. між рамами, але це актуально для дерев’яних вікон.

Допоможуть в здійсненні цього саморізи і кронштейни, які фіксують кріплення. Зазвичай жалюзі закріплюються на двох. Головне правильно відрегулювати натяг волосіні, щоб вона не провисала, що не була перетягнутою. Важливо знайти баланс для вільного відкриття і закриття жалюзі.