Перше, на що звертає свою увагу покупець – ціна. У одних дорожче, у інших дорожче. Так від чого ж вона залежить?

  1. Купівля тротуарної плитки на пряму у виробника або у посередника.
  2. Який метод виготовлення застосовується при виробництві плитки? Розрізняють два методи: вібропресування або вібролиття. Якщо коротко, то краще заплатити трохи більше за вібропресованную плитку і радувати десятки років, ніж перекладати кожні 2-3 роки вібролит.
  3. Использование виробником якісних матеріалів, наявність власної лабораторії, все це так чи інакше впливає на кінцеву стоімлсть плитки. Якісна тротуарна плитка не може коштувати дешево.

Яку товщину вибрати?

Є пряма залежність товщини плитки від умов її експлуатації. тротуарная плитка недорого – за посиланням.

  • Якщо потрібно викласти садову доріжку або тротуар, то можна вибрати плитку товщиною 50-60 мм
  • Площі, стоінкі автомобільного транспорту, вимагають використання плитки товщиною 60-70 мм
  • Стоянки вантажного трансопрт і дороги з великою інтенсивністю руху повинні викладати плиткою 80-100 мм

Морозостійкість

Кожен виріб можна оцінити за критерієм морозойстойкості, при якому плитка не деформується і не втрачає своїх властивостей.

Завжди спрашвайте сертифікат на товар, в якому обов’язково буде вказано цей параметр!

Показник морозостійкості безпосередньо пов’язаний з пористістю матеріалу і його здатність вбирати вологу за обсягом. Вода, що потрапила в пори матеріалу, замерзаючи, збільшується приблизно на 10%, в результаті чого виникає внутрішня напруга і, як наслідок, руйнування.

Марка бетону

Дуже важливий параметр тротуарної пліткі- марка бетону, що застосовується у виробництві. Від його якості залежить прочність виробу. Від цього виходить і інший параметр-низька зношуваність тротуарної плитки.

Подвійне вибропресування

Продукція, вироблена методом подвійного вібропрессования, складається з двох шарів – основного і облицювального, які пресуються черзі.

Головне завдання основного шару – міцність на стиск, тобто перешкода руйнування плитки при навантаженні. Лицьовий шар складається з разнофракційних пісків і відповідає за міцність до стирання, перешкоджає водопоглинанню, що збільшує морозостійкість, а при використанні кольорових пігментів і елітних наповнювачів надає естетичний вигляд виробу.

Також подвійне вібропресування дає перевагу в порівнянні з традиційним вібропресуванням ще і в тому, що ціна на плитку, як правило, нижче через прокрас тільки обліцювального шару. Не варто переживати, він відповідає всім ГОСТам по міцності і стійкості до тертя.

Дуже часто задають питання: А чи не відпаде чи верхній шар в процесі експлуатації? Ні! Вібропресування йде в два етапи і при формуванні другого шару використовується більш важке навантаження. Шари настільки щільно з’єднані, що їх розділити неможливо.

Правильно підібравши і уклавши тротуарну плитку, ви отримаєте естетичні та практичні покриття на доріжках і майданчиках різного призначення.