Звукоізоляція підлоги в квартирі часто потрібно не тільки для того, щоб забезпечити комфортні акустичні умови в вашому домі. Вона також запобігає потраплянню шумів з вашого приміщення до сусідів знизу. А значить, гучні розмови, тупіт і інші побутові звуки не покинуть межі вашого будинку.

Монтаж звукоізоляції підлоги може виконуватися як під час, так і після ремонту. Останній варіант особливо зручний для тих, хто хоче обійтися мінімальними витратами. Більшість сучасних матеріалів, що застосовуються для облаштування звукоізоляції підлоги в квартирі, мають малу товщину. А значить, наявність такого покриття не зменшить корисну площу приміщення і не позначиться на його зовнішності.

Матеріали для звукоизоляции пола різноманітні і їх вибір безупинно збільшується. Незважаючи на це, більшість споживачів покладається на перевірені методи і конструкції, які вже не перший рік користуються попитом і успіхом. До таких належать мінераловатні матеріали. Це звукоізоляція, ціна якої знаходиться в доступній категорії, а монтаж такого прошарку займає малу кількість часу.

Якщо розглядати ефективність, то, наприклад, одна перегородка (товщина 150 мм, шар мінеральної вати 40 м, повітряна порожнина становить до 100 мм), зашита подвійним шаром гіпсокартону (кожен по 12,5 мм,) допомагає домогтися вражаючого результату.

При її використанні звукоізоляція від сусідів складе 52 дБ, чого цілком достатньо для захисту від побутових шумів (тупіт, включення електроприладів, поточна вода з крана, ляскання дверей та ін.). Як ізолятор може бути встановлена мінвата різних виробників. Також варто звернути увагу на можливість використання плит зі скловолокна і акустичних матеріалів інших фірм: звукоізоляційні плити Isoplaat, звукоізоляція Шуманет, панелі ЗІПС і ін.).

Про вибір звукоізоляції

Звукоізоляція квартири: особливості монтажу
Робота по боротьбі зі сторонніми звуками починається з визначення його джерела. Заміна вікон на багатокамерні конструкції знижує проникнення звуків з вулиці. Скоротити прослушіваемость інших кімнат можна, замінивши міжкімнатні двері, але частіше за все потрібно приділити підвищену увагу стін, підлоги і стелі.

У разі якщо основний подразник знаходиться з якоїсь певної сторони, то нерідко підвищити комфорт можна встановивши перегородку тільки на одній стіні, але найчастіше до вирішення ізоляції від сторонніх звуків підходять комплексно. У приміщеннях встановлюється підвісний або стелю підшивання із застосуванням прошарку з шумоподавляющіе матеріалів для звукоізоляції стелі (це також сприяє теплоізоляцііпомещеній).

Також варто підкреслити, що нерідко скоротити звукопроникність стін можна за допомогою класичної штукатурки (вартість залежить від товщини шару накладення матеріалів.). Що стосується звукоізоляції підлоги, то найбільш ефективною технологією в даний час є система «плаваюча підлога». Ізоляційні матеріали накладаються на поверхню без прямого контакту зі стінами приміщення і дозволяють скоротити шумопропускаемость на 8-35 дБ.