Асортимент вибору міжкімнатних дверей багатий і різноманітний, різниться продукт не тільки за вартістю і якістю, але також і по країні-виробнику. При бажанні можна замовити зарубіжну модель або вибрати аналог від вітчизняного бренду. Замислюючись про придбання даних конструкцій, в першу чергу необхідно визначитеся з можливостями і бажаннями.

Купити двері міжкімнатні може здатися досить простим завданням, але, щоб придбаний продукт прослужив довго, не втрачаючи початкових якостей, слід знати основи виробництва конструкцій та їх варіанти.

Типи і класифікація продукції

Міжкімнатні двері – це не тільки гарний елемент інтер’єру, дана конструкція також виконує кілька важливих функцій: захист від сторонніх звуків і шумів, збереження тепла. Класифікація проводиться відразу за кількома параметрами, найбільш значущі з яких:

– за способом відкриття – розсувні, складні, розсувні і хитні;
– за кількістю стулок – одна- і двостулкові;
– по типу – глухі, зі скляними вставками, повністю зі скла;
– за матеріалом та зовнішнім виглядом.

Особливу увагу сучасний виробник приділяє новизні і інноваційним особливостям продукції. Різноманітність механізмів для відкриття дозволяє робити дійсно унікальні конструкції, наприклад, з повною відсутністю ручок або приховані «невидимі» двері.

Найбільш поширеними по типу продуктами є засклені конструкції. Все тому, що такий матеріал візуально збільшує будь-яку кімнату, додає простору і не обмежує дизайнера в творчому аспекті. Однак варто враховувати, якщо в квартирі або будинку живуть діти, такий варіант не найбезпечніший.

Візуально збільшити простір, а також заощадити його в умовах невеликого приміщення можна і іншим способом, купуючи розсувні або складні варіанти.

Матеріали і фурнітура

Дверна фурнітура – функціональний елемент, що відповідає безпосередньо за відкриття дверей. Сюди можна віднести петлі, ручки, замки та інші додаткові механізми. При виборі готової конструкції слід приділяти особливу увагу саме фурнітурі. Від її якості буде залежати працездатність всієї конструкції, проте змінні деталі досить легко можна заміняти в разі потреби.

Найбільш великим буде вибір моделей за типом матеріалу, хоча в якості основи використовують тільки дві сировини:

– дерево;
– пластик.

Однак дерево – тільки загальний напрямок. Міжкімнатні дерев’яні двері – велика ніша найрізноманітніших моделей, та цілих лінійок фірмової продукції. Ексклюзивні і люксові конструкції з цілісного масиву натурального дерева, бюджетні варіанти з МДФ – вибір залежить тільки від ваших можливостей.