Для облаштування ванної кімнати все частіше використовується сучасна душова кабіна. Вона дозволяє швидко скуповуватися перед виходом на роботу, в той час як ванна вимагає часу, поки набереться ємність.

Основна причина, чому душова кабіна використовується частіше, ніж ванна – це значна економія вільного місця в кімнаті. Використовуючи таку сантехніку, в кімнаті можна розмістити додаткову меблі або пральну машину. Це дуже зручно.

Розглянемо, як правильно вибрати параметри душової кабіни, щоб вона приносила задоволення під час гігієнічних процедур. Для того, щоб ваша душова кабіна довго не потребувала ремонту, потрібно обирати для неї якісні комплекуючі. Одні з найважливіших деталей, які найчастіше виходять з ладу – це ролики. Якісні ролики для душевых кабин купить ви можете за посиланням.

Основні різновиди

За типом конструкції всі душові кабіни умовно ділять на два типи: закриті і відкриті. Перший тип відрізняється повноцінної і зручною конструкцією, яка обов’язково має стінки, піддон, дверцята з одного боку і стелю.

Головна перевага – це герметичність, тому виробник можуть “додавати” конструкції додаткові функції і властивості. Закрита душова кабіна має спеціальні ніжки, тому в процесі зміни обстановки у ванній турбот не виникає.

Відкриті кабіни трохи нижче за ціною, але функціональність їх обмежена. Вони не мають додаткових функцій. Переставити подібну модель складно, так як стіни кімнати виконують роль стінок.

Комплектація відкритою душової кабіни мінімальна: дверцята і піддон. Ідеально підійде для вузьких і маленьких ванних кімнат, так як значно економить місце. Найкраще місце для установки конструкції – кут кімнати. Біля стіни така сантехніка встановлюється рідко, так як експлуатація та збирання складніше. При цьому кутове розміщення значно економить місце.

Комбінований вигляд душової кабіни

Комбінована душова кабіна – це конструкція, яка дозволяє поєднати в собі позитивні якості як ванни, так і дешевою. Являє собою бокс, який має досить великий і глибокий піддон. Саме його можна використовувати в якості повноцінної ванни.

Нерідко комбіновані душові кабіни мають додаткові функції: гідромасаж, джакузі. Виготовляється піддон на основі різних матеріалів: сталь, акрил, чавун.

Бокси також відрізняються різною конструкцією. Вони можуть бути відкритими і закритими. Душ можна вибрати різний:

  • шарко;
  • тропічний;
  • вертикальний тощо.

Але комбінована конструкція має недолік – великий розмір. Саме тому моделі не рекомендується вибирати для облаштування маленьких ванних кімнат.

Правильно вибираємо піддон

Зазвичай в комплекті з душовою кабіною «йде» піддон. Але якщо його немає, то потрібно врахувати, що облаштування спеціального статі – це складно і досить дорого. Обумовлено це тим, що потрібно обов’язково створити якісну гідроізоляцію і спеціальний злив всередині статі.

Зібрати душову кабіну просто, якщо вибрати комбінований вид душової кабіни. Наявність ванни дозволяє швидко і просто зібрати конструкцію, без складного облаштування підлоги. Важливо вивчити інструкцію по збірці, а також мати базовий набір інструментів вдома.