Скляні козирки над вхідними дверима в будинок – популярне рішення, що зустрічається повсюдно.

Вони дозволяють закрити невеликий простір від опадів і яскравого світла, але при цьому мають хорошу світлопропускну здатність і не відкидають тінь. Крім того, не можна не відзначити гарний і легкий зовнішній вигляд, який не зіпсує будь-який фасад.

Різні варіанти виконань дозволяють підібрати конструкцію за смаком і необхідному функціоналу. Козирок може мати складну форму, відрізнятися кольором, приглушати сонячне світло, мати оригінальний каркас.

Незалежно від пристрою важливо домогтися безпечної установки козирка. При проектуванні важливо врахувати:

  • Можливості несучої поверхні. Як правило, кріплення здійснюється безпосередньо до фасаду. При необхідності потрібно провести його зміцнення. Потрібно розуміти, що бувають і ситуації, коли подібні навіси встановити не вийде.
  • Вага козирка і розподіл навантаження по його обсягу. У більшості випадків, конструктори намагаються рівномірно рознести вага, але це правило дотримується не завжди.
  • Дія додаткового навантаження від вітру, що налипає снігу і т. п. Величини виходять неабиякі і нехтувати ними ніяк не можна. Навпаки виробники прагнуть дати впевнений запас міцності, щоб не наражати на клієнтів ризику.

При цьому елементи кріплення не повинні бути надто масивними і помітними, щоб не псувати загальне враження.

Технічне рішення

Оптимальним виходом буде використання міцних нержавіючих кронштейнів в достатній кількості. Альтернативою є скляні козирки на тягах, але їх застосування не так широко.

Підбір краще проводити з фахівцем, які допоможе врахувати, такі параметри, як:

  • Особливості конструкції козирка. Часто використовуються криволінійні поверхні, під які потрібні свої власники. Крім того, якщо є опорні стовпи, то завдання помітно спрощується.
  • Товщина скла. Від цього залежить не тільки вагу, але і особливості захоплення.
  • Загальна вага і кількість точок кріплення.
  • Одержуваний зовнішній вигляд композиції.

Все це не вимагає багато часу, але гарантує позитивний результат. У продажу є гідний вибір фурнітури, який дозволить надійно закріпити навіть масивний і довгий козирок скляний.