Існують десятки видів та цвяхів, різних за розмірами. Незважаючи на таке поширене застосування цвяхів, їх використовують для вирішення конкретних цілей:

 • універсальний цвях. Застосовується для кріплення конструкцій, яка буде оброблена або покрита захисним матеріалом. Їх найчастіше застосовують у будівельній індустрії. Великий вибір кріплень – на сайті https://metizmarket.ua/;
 • оздоблювальний цвях. Це кріплення, які використовують із метою зберегти естетичний вигляд конструкції. Оздоблювальні цвяхи мають невелику голівку, яку легко приховати шпаклівкою. Вони не призначені для кріплення деталей з певними навантаженнями, більше підходять в естетичних цілях;
 • покрівельні. Вони бувають короткою довжиною та тонкою широкою головкою. Основне призначення – утримання черепиці. Такі цвяхи здатні надійно зафіксувати покрівлю;
 • фінішні. Такі цвяхи при забиванні повністю занурюються в основу. Найчастіше застосовують для фіксації декоративних деталей.

  Всі будівельні цвяхи мають головку, стрижень та загострений кінець. Ці елементи змінюються у зв’язку з використанням металовиробів у різних сферах та умовах.

Головки цвяхів бувають різних форм. Вони можуть бути плоскими, щоб забезпечувати зчеплення з поверхнею і високу утримуючу здатність, текстурними для запобігання зісковзування та конічної форми для зенковки цвяха.

Хвостовики можуть бути:

 1. гладкими – універсальний тип, що підходить практично для всіх видів робіт;
 2. кільцевими – для надійної фіксації у деревині м’якої та середньої щільності;
  рельєфними – з вертикальним різьбленням для використання в цегляній кладці та
 3. інші.

Цвяхи зазвичай виготовляються зі сталі, але також доступні кріпильні елементи з алюмінію, латуні, нікелю, бронзи, міді та нержавіючої сталі.

Алюмінієві цвяхи стійкі до іржі та часто використовуються для обробки сайдингу. Цвяхи з нержавіючої сталі не піддаються корозії, не фарбують дерево. Для додаткового захисту виробники використовують різні розчини.

Болти та гвинти: призначення кріплень, види

Болти та гвинти – це кріпильні деталі високої міцності. Болти призначені для встановлення за допомогою гайки. Отвір для болта не має різьблення, оскільки болт проштовхується наскрізь, фіксується і затягується гайкою зі зворотного боку матеріалу, що закріплюється. Частина болта без різьблення збільшує міцність, роблячи його стійкішим до впливів зовнішніх факторів (рухливість, вібрація) порівняно з гвинтами. Болти затягуються за допомогою гайкового ключа.

Болти та гвинти використовують у конструкціях, де важлива безпека. Якщо вам потрібно зробити постійне кріплення, яке не доведеться знімати, буде потрібно зрізний болт. Якщо йдеться про знімну фіксацію, тоді знадобиться наявність головки.

Гвинти та болти – одні з перших кріпильних виробів, які передували появі різних елементів. Єдиний спосіб відрізнити гвинт від болта – визначити деталь із гайкою та плоским дном. Це буде болт. Основна відмінність гвинтів та болтів пов’язана зі сферою та особливостями їх застосування. Гвинти та болти вважаються кріпильними елементами із зовнішнім різьбленням. Болти часто не можуть прокручуватися, якщо вони виступають частиною конструкції. З іншого боку, гвинти можуть фіксуватися у попередньо створені отвори.

Гвинти мають зовнішнє і внутрішнє різьблення. Різні типи гвинтів можна розділити на групи залежно від способу загвинчування гвинта, форми голівки, технічних особливостей.

Болти виготовляються з таких матеріалів, як сталь, залізо та інші метали, а також дерева та пластику. Під час встановлення болтам потрібна гайка та вже існуючий отвір. Болти складаються з голівки, хвостовика та фаски на кінці. Головка служить платформою для інструментів, які можуть забезпечувати момент, що крутить, або витримувати його. Хвостовик є найдовшою частиною болта і містить різьблення. Фаска призначена для закручування болта в попередньо створений отвір або гайку.