Алюмінієві композитні панелі – це багатошаровий виріб, у виробництві якого використовуються різні матеріали, але база завжди залишається одна – алюміній. Чому ж вони такі популярні у будівництві цивільних та промислових будівель, суднобудуванні, авіації, космічній галузі?

Про це й буде наша стаття. Детальніше про структуру АКП, технічні та інші характеристики.

Алюмінієві композитные панели (АКП) складається з кількох шарів, кожен з яких виконує певну функцію:

 1. алюмінієвий лист;
 2. високомолекулярна плівка;
 3. полімерний наповнювач;
 4. високомолекулярна плівка;
 5. алюмінієвий лист;
 6. ґрунт;
 7. захисно-декоративне покриття;
 8. захисна плівка.

Алюмінієвий лист дозволяє легко надати панелі потрібну форму, а потім зберегти її після процесів обробки – фрезерування, згинання, вальцювання.

Полімерний наповнювач – це міцний, легкий і простий в обробці матеріал, який відповідає за загальну здатність панелі, що несе.

Високомолекулярна плівка поєднує алюміній та полімери в єдину структуру після пресування.

Захисно-декоративне покриття з полівініліденфториду (PVDF), поліестеру (PE), поліуретану (PU) та фторетилену вінілефіру (FEVE).

Ґрунтувальний шар забезпечує надійне зчеплення алюмінію із захисно-декоративним покриттям.

Переваги АКП такі:

 • Можна використовувати будь-які монохромні кольори та відтінки палітри RAL у матовому або глянсовому виконанні.
 • Можливість імітації натуральних матеріалів – каменю, деревини, металів.
 • Можливість застосування дзеркального та перламутрового ефекту.
 • Можливість створення текстурованої поверхні (шагрень, кварц та інше).

Захисна плівка запобігає пошкодженню захисно-декоративного шару в процесі транспортування та монтажу АКП. Після встановлення деталей вона знімається.

Технічні характеристики композитних алюмінієвих панелей

Незважаючи на той факт, що компоненти алюмінієвої композитної панелі інтегруються в єдину структуру, фізико-механічні характеристики матеріалу залежать від кожного окремо.

Фізико-механічні властивості

Товщина алюмінієвих листів, що застосовуються в композиції, становить від 0,21 до 0,5 мм, при загальній товщині панелей – від 2 до 6 мм. Від величини даних параметрів безпосередньо залежить міцність і здатність матеріалу, що несе.

Декоративно-захисне покриття протистоїть механічним пошкодженням та негативному впливу УФ-випромінювання. Термін служби поліестеру становить 15 років, PVDF – 30 років без зміни зовнішнього вигляду. Не меншою довговічністю, ніж полівініліденфторид, має FEVE, який до того ж характеризується стійкістю до фарбування (антиграфіті) та природного забруднення.