При плануванні водяної підлоги постає питання, які труби краще вибрати для цієї мети? Це дуже відповідальне рішення, адже саме від нього буде залежати ефективність підлоги опалювальної системи.

Різновиди труб на сайті https://водяной.укр/truba-dlya-teplogo відрізняються за технологією виробництва і призначенням. Серед найпоширеніших матеріалів: мідь, поліетилен (зшитий або термостійкий), металопластик і інші.

Вимоги до труб для водяної підлоги

Тепла підлога – це складна система, яка закріплюється в армованої бетонної стяжки. Опинившись в таких агресивних умовах, труби зобов’язані витримувати перепади тиску і температури, залишаючись ефективними. Тому опалювальні матеріали повинні відповідати ряду існуючих вимог, щоб гарантувати довгий термін служби. Ось деякі з них:

  1. висока міцність і зносостійкість, вибирайте поліетиленові труби, які мають гарантію 50 років і більше;
  2. хороша теплопровідність;
  3. низький гідравлічний опір;
  4. підвищена корозійна стійкість;
  5. хороша гнучкість для різних видів укладання, яка запобіжить пошкодження виробів;
    надійна ізоляція і герметичність.

Тривалий термін експлуатації стоїть на першому місці, так як труби повинні витримувати різного роду навантаження, запобігаючи ризик виникнення критичних пошкоджень. Найбільш довговічні труби з поліетилену, так як матеріал стійкіше до контактів з агресивними середовищами і володіє високим опором корозії.

Поліетиленові труби – плюси і мінуси

Поліетилен – це матеріал, з якого виготовляють сучасні спеціалізовані труби для теплої підлоги. Виконаний він з термопластичних полімерів, які чудово підходять для транспортування рідин і газоподібних речовин.

З появою нових різновидів поліетилену пластикові труби практично витіснили металеві, так як показали себе краще в якості опалювальних комунікацій. Але при цьому вони мають і недоліки. Труби з ПЕ мають невисоку стійкість до ультрафіолету, тому краще використовувати їх в закритих системах. До мінусів можна також віднести їх високу вартість.

Які бувають труби з поліетилену

Виділяють такі типи труб з поліетилену:

  • ПНД – вироби з поліетилену низького тиску, які відрізняються високою щільністю, міцністю і стійкістю до агресивних умов експлуатації, а це значить, що вони доступні для широкої сфери застосування: у видобувній промисловості, для водопроводів, каналізацій, транспортування агресивних рідин і газу. Дані труби ви можете знайти в нашому каталозі;
  • ПВД – труби з поліетилену високого тиску, які виробляються за технологією екструзії. Матеріал стійкий до корозії і хімічно активних речовин. Підвищена пружність захищає вироби від гідравлічних ударів, а низький рівень теплопровідності знижує втрату тепла під час транспортування рідини. Труби застосовуються для водопостачання і каналізаційних стоків;
  • PEX – труби із зшитого матеріалу, який отримують з поліетилену низького тиску методом зшивання його молекул з молекулами бутена. Такі труби мають міцність, термостійкість і герметичністю. Однак, вони швидко виходять з ладу при порушенні правил експлуатації. Застосовуються такі труби для виготовлення систем гарячого водопостачання, трубопроводів, опалення.