Обробка повинна бути практичною і довговічною, ще краще, якщо в процесі ремонту використовувати оздоблювальний матеріал легко і зручно.

Варто зазначити, що підвісні стелі ідеально поєднують в собі всі ці якості. Рейкові стелі є їх різновидом і при обробці житлових приміщень використовуються досить часто.

Де використовують рейкові стелі?

Всупереч популярній думці, рейкові стелі використовують не тільки в громадських місцях, але також і в квартирах і приватних будинках. Такий варіант обробки добре впишеться в загальний стиль інтер’єру і не зіпсує дизайн. Найчастіше такий матеріал використовують в приміщеннях з підвищеною вологістю – це ванна кімната, туалет, кухня, балкон. У приватних будинках використовувати рейкову стелю можна в приміщенні з басейном – вибір тільки за вами!

Рейкові панелі не бояться вологи або перепадів температур, до того ж їх легко очистити за допомогою простої м’якої тканини. Панелі з дзеркальним ефектом допоможуть візуально підняти стелю і збільшити простір.

Види рейкових стель

Відповідно до конструктивних особливостей виділяють три типи таких панелей:

 1. Відкриті – між панелями залишається люз в 16 мм для установки вентиляції, або установки панелей контрастного кольору.
 2. Закриті – при такому варіанті немає щілин.
 3. Безщілинні – даний тип стелі дає відчуття єдиної обробної панелі.

Плюси і мінуси рейкових стель

Як і у будь-якого іншого матеріалу, у рейкових стель є свої переваги і недоліки.

Основні плюси:

 • Тривалий термін експлуатації, збереження зовнішнього вигляду до 25 років.
 • Матеріал не виділяє в атмосферу шкідливих речовин навіть при нагріванні.
 • Не гниє, на рейках не утворюється грибок.
 • Можна очищати будь-яким засобом без абразивних частинок.
 • Не запалюються і не горить.
 • Кріпиться на напрямні, тому дає можливість заховати дроти та інші комунікації.
 • Простий монтаж, який не вимагає спеціальних навичок.
 • Хороша звукоізоляція.

Конкретні серйозні мінуси у цього матеріалу поки не виявлено, але серед невеликих недоліків можна відзначити зменшення висоти стель при фінішному монтажі конструкції на алюмінієвий профіль. Тому для квартир з низькими стелями такий варіант обробки не підходить.