Фотоелементи безпосередньо займаються перетворенням сонячної енергії, акумулятор накопичує енергію для подальшого використання, а інвертор постійний струм перетворює в змінний, який застосовується в побуті.

Великий вибір надійних сонячних електростанцій дивіться на сайті – https://prel.prom.ua/g10284535-sonyachni-elektrostantsij-pid

Як правильно доглядати за сонячними електростанціями?

Очищати потрібно, перш за все, плоскі панелі, щоб різні забруднення не зменшували інтенсивної сонячного світла, який потрапляє на фотоелементи. Цю роботу може виконати представник обслуговуючого сервісного центру або фахівець клінінгової компанії.

Виконати роботу з очищення панелей можна і самостійно. Помічником в миття сонячних панелей регулярно виступає дощ. Але сподіватися тільки на допомогу природи не можна. Пил прибивається дощем і створює брудні розводи, листя і дрібне сміття осідають на панелях, значно знижуючи їх коефіцієнт корисної дії.

Вирішивши помити сонячні панелі, які розміщені на даху самостійно, ви повинні подбати про техніку безпеки. Робота на похилому даху навіть не на дуже великій висоті пов’язана з ризиком отримати травму при падінні. Тому якщо у вас немає необхідного страхувального обладнання (запобіжного пояса, або страхувального каната) довірте цю роботу професіоналам.

Робота з очищення панелей виконується при сприятливій погоді на сухий не слизькою даху. Пересуватися по даху завжди потрібно з використанням покрівельної сходи. Одягніть страхувальний пояс і прив’яжіть його міцною мотузкою за міцну частину будівлі. Подбайте про взуття, вона повинна бути зручною і мати хороше зчеплення з поверхнею даху.

Для миття сонячних панелей приготуйте шланг, щітку з м’яким ворсом, щоб не подряпати поверхню фотоелемента і ганчір’я. Ганчір’я візьміть м’яку і безворсову. Дуже брудні панелі можна помити з використанням миючих засобів (мило, нейтральний порошок, засіб для миття посуду) або засоби для миття скла.

Результат пошуку зображень за запитом "догляд за сонячними батареями"

Спочатку приберіть з поверхні панелей більший сміття. Збір сміття безпечніше проводити руками, щоб жорсткий віник не подряпати поверхню панелей. Потім підключіть шланг до гарячої води і струменем з великим напором обмивайте ділянку за ділянкою.

Якщо ви звикли до будь-якого процесу ставитися серйозно, ви можете придбати спеціальну дискову щітку, яка приводиться в обертання потоком води. Щетини виконані з м’якого матеріалу – нейлону, що забезпечує м’яке миття і виключає можливість пошкодження поверхні панелей. Пристосування має невелику вагу і дуже зручний у використанні. З його допомогою можна мити як дахові панелі, так і панелі встановлені на різних опорах.

Використання жорсткої води при митті, а також різні домішки в дощовій воді призводить до утворення на очищаемом модулі вапняного нальоту, який значно знижує енерговіддачу. Щоб надійно захистити від вапняних плям сонячні батареї можна придбати засоби для пом’якшення води. Якщо одна вода не справляється з поставленим завданням, то спеціальні засоби для чищення поверхні сонячних модулів видаляють не тільки бруд, але і сильні жирові розлучення. А також входять в засіб активні речовини пов’язують вапно, тим самим запобігаючи утворенню нальоту.

Деякі фахівці радять перед осінньо-зимовим сезоном обробити панелі засобом для автомобілів, що запобігає запотівання скляних поверхонь в сиру і холодну погоду. Зазвичай такий засіб наноситься на поверхню за допомогою аерозольного балончика, потім поверхню протирають серветкою.Після зими, очищати сонячні панелі потрібно обов’язково.