Почнемо з того, що назва статті не зовсім коректна. Випарник – це тільки одна з частин пристрою (зате найголовніша). Так вийшло, що усталеної назви для всього пристрою поки що немає.

Усі називають його по-різному. Спочатку в ході був вираз «електронна сигарета», але він багатьом не подобається: вейпери схильні дистанціюватися від куріння та підкреслювати різницю між димом і парою. Ми зазвичай говоримо просто “девайс”, хтось називає його “вейп” або “електронка”, а надто просунуті вейпери іноді використовують слово “сетап”. Що з цього увійде до словників, поки що невідомо.

У наукових та юридичних текстах зустрічається абревіатура ЕСДН – електронні системи доставки нікотину. Або навіть ЕСДПН – електронні системи доставки продуктів, що не є нікотином. Ми поки що не зустрічали людей, які вживають ці висловлювання у побуті, але мало.

У цій статті ми говоримо «електронний випарник», але маємо на увазі весь пристрій цілком. А якщо ви хочете купить испаритель, то радимо перейти за посиланням вже зараз.

Окей, що це таке?

Електронний випарник – це невеликий парогенератор, який випаровує ароматизовану рідину, найчастіше – нікотиновмісну. Це замислювалося як альтернатива куріння, але поступово вилилося в окреме самобутнє явище зі своєю специфікою, культурою та аудиторією.

Випарник складається з батарейного блоку та атомайзера. Вони продаються окремо. Є й прості цілісні девайси, але вони, як правило, відносяться до найпримітивніших. Починати з них не варто просто тому, що неприємний досвід може відбити інтерес до вейпінгу одразу і назавжди.

Більшість атомайзерів та батарейних блоків мають стандартний 510 конектор, але трапляються винятки. При покупці в інтернет-магазині https://uestore.com.ua/ варто звернути на це увагу.

Батарейний блок

Його іноді називають мод. Батарейний блок подає напругу спіраль атомайзера. Блоки бувають декількох типів, про них можна прочитати у відповідній статті. Найоптимальніший варіант для початківця – бокс мод. По суті це коробочка із вбудованою платою та дисплеєм. Плата дозволяє регулювати потужність і напругу, захищає від перегріву та короткого замикання і не дає парникові розрядити акумулятор до смерті.
випарник-3.png

Акумулятори в бокс модах бувають літій-іонні (змінні) та літій-полімерні (вбудовані). Змінні акумулятори, швидше за все, доведеться купувати окремо, але це не так затратно, як міняти блок цілком.

Атомайзер

Технічно випарником є ​​ця частина пристрою. Атомайзер теж діляться на безліч видів і типів, але для перших дослідів ідеальний бакомайзер – або просто бак. Він складається з резервуара для рідини (колба), основи (на ньому знаходиться так звана база) і трубки для пари (дріп тіп). Рідина з колби потрапляє на базу, що обслуговується, де нагрівається струмом і вже у вигляді пари потрапляє через дріп тіп в організм щасливого споживача.

Рідина заливається у колбу знизу або зверху. Для цього потрібно обережно відкрутити колбу від основи, тримаючи її вниз дріп тіпом. У деяких бакомайзерах передбачені спеціальні отвори, які можна скористатися ними. Заливати рідину через дріп тіп не можна, ні до чого хорошого це не спричинить.

Як це працює?

Сам випарний елемент буває двох типів: одноразовий випарник і база, що обслуговується. Одноразові випарники простіше у застосуванні, але їх використання обходиться дорожче. Крім того, в них зазвичай не найякісніші намотування та гніт, а це впливає на смак і кількість пари.

В випарнику, що обслуговується, намотування і гніт встановлює сам парильник. Це не складно: потрібно зробити і встановити дротяну спіраль, а потім просмикнути в неї гніт з вати або спеціальної органічної бавовни. Весь ритуал коштує недорого, але вимагає акуратності та уваги до деталей. Першу намотування краще робити під наглядом когось досвідченішого. випарник-1.png

Сам процес ширяння простий. Ви натискаєте велику кнопку «Fire» і, почувши характерне потріскування, вдихає пар. Якщо шипіння не чути або смак пари не має нічого спільного із заявленим, значить щось пішло не так. У першому випадку працювати відмовляється батарейний блок (ймовірно, у нього є причини); по-друге, швидше за все, проблема у ґноті та спіралі.