Для надійного кріплення деталей до бетонної, кам’яної або інший міцної поверхні використовує анкери.

Вироби, такі як анкер распорный, підбирають, враховуючи ступінь наданого на них навантаження.

Правильний підбір забезпечує надійну фіксацію і тривалий термін експлуатації з’єднання.

Види анкерів

Виробники випускають кілька різновидів кріплення. Від характеристик конкретного виду залежить спосіб і місце монтажу. Найбільш поширені такі вироби:

 1. Клинові. Можуть мати назву анкерний болт або анкер-шпилька. На кінці, занурюється в основу, розташований клин. Він притискає гільзу до поверхонь отвору при закручуванні гайки.
 2. Розпірні. Не вимагає суворого дотримання глибини отвору. Оснащені гільзою збільшеної довжини. Це збільшує площу прилягання розпірного елемента до стінок отвору. Разжимание гільзи проводиться конусоподібної гайкою. Анкери такого типу виготовляють в двох варіантах.Ето однорозпірні і двухраспорний. Другі мають збільшене пляма контакту за рахунок розпирання в двох місцях.
 3. Забивні. Являють собою гільзу цангового типу з внутрішнім різьбленням. Витримують високе навантаження. Разжимание гільзи здійснюється клиноподібним елементом. Він входить в цангу при забіваніі.В деяких конструкціях клиноподібний елемент монтується спеціалізованої оправкой.
 4. Розтискні. Використовуються для наскрізного з’єднання. При стисканні гільза розкривається, утворюючи пелюстки. Вони запобігають мимовільне вислизання вироби з наскрізного отвору.

При виборі анкера слід враховувати його допустиме навантаження. Це дозволить отримати з’єднання стійке до механічного впливу.

Допустиме навантаження

Щоб визначити, який саме анкерний болт потрібно для монтажу конкретного виробу, слід врахувати впливають на нього навантаження. Це дозволить отримати якісне з’єднання. На болт впливають статичні і динамічні навантаження. Перші являють собою силу, з якою предмет впливає на кріплення під дією масси.Вторие – це навантаження ударного або імпульсного типу.

Вибирають кріплення, допустима вириває сила якого буде на 75% більше, ніж надається на нього навантаження. При цьому враховують цілісність підстави і його тип. У монолітної поверхні більше міцності, ніж у ячеистой. Також звертає увагу на наявність пошкоджень. Це тріщини, раковини і відколи.

Виробники випускають анкери з високоміцної сталі. Допустиме навантаження для кріплення різного діаметру відрізняється. Це слід враховувати при виборі. Розрахунок допустимого навантаження проводять окремо для кожного випадку. При цьому враховують вагу закріплюється об’єкта і тип підстави.

Галузь застосування

Виготовлення анкерів з високоміцних сталей роблять їх затребуваними в будівельній сфере.С їх допомогою монтує різні предмети і конструкції до міцного підстави. Це може бути бетон, цегла, шлакоблок і т.д. Часто кріплення застосовують для кріплення:

 • зовнішніх і внутрішніх блоків систем кондиціонування;
 • металевих конструкцій різного типу;
 • систем відеоспостереження;
 • вентиляційних каналів;
 • дверних і віконних рам;
 • підвісних елементів освітлення;
 • стель і багато чого іншого.