Важко сказати, коли в побуті людини з’явилися меблі. Можливо, це був камінь або пеньок, але суть в тому, що людина його запам’ятала, як зручне місце для сидіння, і згодом сконструювала його подобу з підручних матеріалів. Таким же чином, очевидно, були винайдені стіл, шафа та інші сучасні меблі.

В даний час меблів з’явилося так багато, що вона кваліфікується за призначенням – дитяча, доросла, офісна, а також за своїми конструктивними можливостям – розбірна, що трансформуються, складна. А ще існують відмінності за функціональними характеристиками, наприклад, медичні меблі – ортопедичне ліжко, інвалідне крісло. Не будемо перераховувати всі види і конструкції меблів, вони різноманітні і численні, для справи важливо, що спільного є у всіх цих предметів різних найменувань. А відповідь тут напрочуд простий, це меблеві комплектуючі.

Під цією загальною назвою мається на увазі велику кількість допоміжних матеріалів, які застосовуються для складання меблів і її функціонування в заданих параметрах. Під найменуванням фурнітура можна зарахувати предмети тисячі найменувань. Це всілякі дверні та стулчасті петлі, всілякі засувки і шпінгалети, запірні пристрої і механізми, направляючі і ролики, одним словом все те, що дозволяє зібраним предметів іменуватися меблями. Для того щоб фурнітура підходила за своїми розмірами до всіх аналогічним предметів, вона повинна бути одного типорозміру, і мати однакові властивості для всієї партії товару.

Для того щоб не відбувалося плутанини в назвах, її розмірах і способах застосування, фурнітуру поділили на дві основні групи. Так би мовити, кваліфікували на лицьову фурнітуру і підвідний групу. Так, лицьова фурнітура застосовується в основному в декоративних цілях і кріпиться зовні або всередині меблів. Під нею маються на увазі якісь виступаючі деталі карнизів і укосів, різні вензелі і об’ємні накладки, фігурні ручки та багато іншого, що навішується на меблі в основному в якості прикрас.

Під кріпильної групою мається на увазі все те, що служить для скріплення конструктивних елементів в потрібне з’єднання. Це можуть бути різні куточки, петлі, шарніри, власники, направляючі і багато іншого.

Відійшли ті часи, коли меблі з фабрики привозили в зібраному вигляді. Тепер вона більше нагадує дитячий конструктор, де з деталей, за допомогою фурнітури, збирається цілісна річ, придатна до експлуатації.