Ті, хто проживає в багатоквартирному будинку, не з чуток знають про таку поширену проблему в цих будівлях, як ударний шум (ходьба, пересування меблів тощо). Особливо страждають від цього мешканці першого та другого поверху.

Вирішити цю проблему можна двома способами:

  1. Перший полягає у використанні як підлогового покриття пружного матеріалу – ковроліну або лінолеуму, які дозволяють дещо приглушити сторонні шуми.
  2. Другий варіант передбачає облаштування «плаваючої» підлоги, що розташовують над перекриттям. Цей варіант ефективніший у порівнянні з першим. Про нього ми сьогодні і поговоримо, тому що багатьох хвилює питання, як зробити плаваючу підлогу у квартирі?

Суть «плаваючої» підлоги полягає в тому, що в даному випадку відсутній зв’язок між конструкцією підлоги та основою кімнати, а також її немає зі стінами.

Існує кілька варіантів виконання «плаваючої» статі. Майже у кожного виробника своя модель цієї статі. Але все ж таки, умовно «плаваючі» підлоги можна розділити на три групи – збірна конструкція, бетонна «плаваюча» підлога і на основі сухої стяжки.

Будь-яка з цих конструкцій забезпечить вашій квартирі відмінну шумо- та звукоізоляцію. А це означає, що ваше перебування в квартирі стане комфортнішим і менш дратівливим.

Бетонна «плаваюча» підлога

Як правило, така підлога облаштовується в тих приміщеннях, в яких крім звуко- і теплоізоляції необхідна досить міцна основа.

Найчастіше необхідність у такому полі виникає у приватному будинку чи гаражі. До того ж у квартирі не завжди є можливість облаштувати подібну конструкцію.

Збірна «плаваюча» підлога

Ця підлога настилається з ламінату, паркетних дощок та інших аналогічних матеріалів. Наприклад, таке покриття для підлоги, як лінолеум в даному випадку не підходить.

Такі «плаваючі» підлоги найбільш зручно облаштовувати у квартирі. Так і підлога стане теплішою, і можна буде позбутися від сторонніх шумів.

Для облаштування «плаваючої» підлоги в квартирі необхідно насамперед підготувати основу під нього. Підстава має бути максимально рівною.

На вирівняну поверхню основи укладають пінополіетилен або пінополістирол, які мають відмінні тепло- та звукоізолюючі характеристики. Для міських квартир ці матеріали є найбільш оптимальним варіантом.

Зверху на ізолюючий матеріал укладається ламінат або паркетна дошка. При цьому при укладанні статевого покриття необхідно залишати біля стіни зазор в 1 см на можливе розширення підлоги.

Після виконаної роботи ви зможете насолодитися тишею та затишком у вашій квартирі.