Під час будівництва часто використовують послуги вантажників та залучають сторонні компанії чи вільнонайманий персонал. Чим відрізняється вартість на послуги вантажників для доставки різних видів будівельних матеріалів. Як можна зменшити вартість послуги вантажників, та що на це впливає. Що потрібно знати при залучені вантажників на вивіз будівельного сміття.

Послуги вантажників під час доставки матеріалів

Під час доставки будівельних матеріалів краще користуватися однією компанією, яка відповідає за вантажівку та вантажників. Це дозволить точно скоригувати весь процес, від точки завантаження на складі, до складування в місці проведення ремонту. Точна корекція, дозволить уникнути переплат за простої авто, або вантажників.

Доставка будівельних матеріалів залежить від типу: сипучі, тверді або великогабаритні.

  1. Доставка сипучих матеріалів (суміші, цемент, пісок, тощо) найменш вимоглива, послуги вантажників для неї найдешевші. Вартість залежить від наявності ліфта, та поверху на який потрібно переміщувати вантаж. Наявність вантажного ліфта прискорить процес, так само як і не високий поверх. Треба зважати на те, що рух кабіни має обмежену швидкість, і різниця між вантажним та пасажирським ліфтом по навантаженню може значно вплинути на час виконання робіт. У випадку переміщення по сходам, окрім збільшення вартості на послуги вантажників, також збільшується час, за який буде здійснено переміщення між поверхами.
  2. Доставка твердих будівельних матеріалів включає такі типи як цегла, піноблоки, шлакоблоки тощо. Вимоги для них суттєво не відрізняються від сипучих, по доставці та підйому на поверх. Також може бути використана кабіна пасажирського ліфта.
  3. Великогабаритні будівельні матеріали мають більше вимог до застосуванню ліфтів. До цього типу належать листи гіпсокартону, ОСБ, ДВП, ДСП, метало профіль тощо. Обмеження до використання ліфтової кабіни стосується листів гіпсокартону, його довжина не повинна перевищувати двох метрів (два з половиною за габаритами не поміщаються). Метало профіль або брус не повинен бути довше за трьох метрів. Розміри понад зазначених переміщуються тільки за допомогою сходів. Причому для листів завдовжки два з половиною та три метри необхідно залучувати не менше трьох чоловік, що дозволить виконати підйом без пошкодження вантажу та стін на сходах.

Вимоги до підйому будівельних матеріалів

В залежності від типу будівлі існують вимоги до використання зон загального користування (сходи, ліфт, міжповерхові майданчики). Послуги вантажників не включають прибирання, тому варто заздалегідь подумати, та потурбуватися про мінімізацію забруднення, для цієї мети використовують щільну плівку, або картон (засоби пакування). Засоби пакування використовують в місцях тимчасового складування: біля авто, біля дверей ліфтів на першому поверсі, на міжповерхових майданчиках (в тому числі і на сходах). Ці засоби дозволять уникнути надмірного забруднення та полегшають прибирання. При необхідності простеляють не лише на підлозі, а і на стінах, з фіксацією за допомогою липкої стрічки.

Послуги вантажників на вивіз будівельного сміття

Не рідке використання послуг вантажників на вивіз будівельного сміття. При чому вирізняють залучення лише на етап спуску та завантаження, чи на повний цикл, включаючи фасування (зазвичай фасування входить у обов’язки будівельників).

Особлива увага приділяється фасуванню. Дивно, але не кожен будівельник знайомий з вимогами щодо цього процесу. Малогабаритне будівельне сміття фасують в поліпропіленові мішки, вага мішка не повинна перевищувати 30-35 кіло (перевіряється старим методом, звичайний чоловік може підняти мішок однією рукою та утримати у повітрі десять секунд). Наповнюваність не більше двох третин, виключення для неважкого будівельного сміття (папір, мін вата, уламки гіпсокартону). Малогабаритним вважається розміром менше п’ятдесяти сантиметрів, все що більше вважається вже габаритним.

Вимоги до габаритного наступні. На вивіз будівельного сміття приймається розмірами не більше двох метрів завдовжки (все що понад, дрібнять), одну одиницю може вільно переміщувати одна людина. Якщо будівельне сміття типу брус, його поєднують у в’язки за допомогою липкої стрічки або дроту.

Джерело та фото з сайту Груз-Ок