Теплові насоси є прекрасною альтернативою традиційним системам опалення. Не випадково вони знаходять все більше застосування в північних країнах. Так, наприклад, у сусідній з нами Фінляндії на початок 2020 року перебували в експлуатації близько одного мільйона теплових насосів. Неминуче процес їх активного використання торкнеться і нашої країни.

При виборі опалення для будинку все частіше вибирають пристрої, які отримують вільну енергію з навколишнього середовища, тобто теплові насоси Noviterm. Нижче наведені 7 важливих питань, які потрібно задати собі, перш ніж вибрати кращий тепловий насос, відповідний для потреб будинку.

1. Для чого буде використовуватися тепловий насос?

Теплові насоси можуть, як опалювати будинок, так і підгрівати гарячу воду. Деякі моделі влітку виступають в якості кондиціонера. Теплові насоси також можуть нагрівати воду в басейні або використовуватися тільки для ГВП. Однак це зовсім різні типи пристроїв з різними характеристиками.

2. Який нижній джерело тепла вибрати?

Нижнім джерелом тепла може бути повітря, земля або вода. Насоси, які отримують енергію з грунту або грунтових вод, мають сенс, скоріше, тільки для новобудов.

Виконання розкопок і установка зондів і колодязів на обладнаному ділянці може викликати певні труднощі, так це пов’язано з великим обсягом земляних робіт. Повітряні теплові насоси дешевше, їх монтаж і обслуговування простіше. Немає необхідності «потрапляти» в джерело тепла, такої, наприклад, як грунтові води.

3. Як вибрати потужність теплового насоса?

Потужність теплового насоса Noviterm повинна бути обрана відповідно до вимог до потужності нагріву даної будівлі. Крім того, слід призначити так звану бівалентності точку, тобто температуру, де ефективність теплового насоса буде задовільною. Нижче бівалентної точки рекомендується використовувати другий джерело тепла – наприклад, пелетний котел.

Гібридні системи особливо рекомендуються для модернізованих будинків, хоча ніщо не заважає застосувати цю модель до недавно побудованих будинках. На старих об’єктах радіаторні установки не можуть бути адаптовані до нагрівання тільки тепловим насосом – тоді площинне опалення буде гірше працювати.

Іншим декілька прозаїчним аспектом є той факт, що в модернізованому об’єкті вже існує якесь джерело тепла. Так чому б не підтримати його тепловим насосом, забезпечивши собі комфорт і економію коштів? Такі гібридні опалювальні системи дають найкращий економічний ефект і відчуття комфорту для замовника.

4. Що пропонує виробник теплових насосів?

Цінові відмінності в теплових насосах на ринку можуть бути значними. Здавалося б, вигідно, як правило, це пов’язано з відсутністю додаткового обладнання, яке замовник повинен придбати окремо. Перш ніж спокуситися на “вигоду”, варто перевірити, що отримується пристрій, готове до збірки, повністю повне і налаштоване.