Одними з найпоширеніших матеріалів для обробки і ремонту квартири є плити на деревній основі – це стінові панелі МДФ і плити МДФ і ДСП. Давайте розглянемо їх основні параметри для визначення якості майбутньої покупки.

Як відрізнити хорошу ДСП від поганої

Є два види ДСП – ламіноване, в яке поверхню спресували для кращого з’єднання, і кашироване, на яке його просто наклеїли. Тому, якщо ви зібралися тут купити панелі ДСП оптом, насамперед запитаєте, чи не кашировані вони, адже таке ДСП має рівень якості набагато нижче необхідного і з часом втрачає товарний вигляд, покриваючись здуттями і перекашіваясь.

Так само треба знати клас емісії панелі ДСП. Вона залежить від вмісту формальдегіду в 100 грамах панелі, адже з часом він починає виділятися в повітря. Плити ДСП по ссылке діляться на два різних класи емісії, відповідно – Е1 і Е2. Повсюдно застосовують перший клас плит, в них повинно міститися не більше десяти мг формальдегіду на 100 грам панелі. Такий зміст нешкідливий для людського здоров’я і з цієї плити треба робити меблі.

Клас Е2 шкідливий більш ніж для людського здоров’я, так як там може бути до 30 мг в 100 г плити. Правда, таку плиту можна зустріти рідко. Але деякі недобросовісні виробники можуть не вказувати клас емісії на упаковці, намагаючись видати за Е1 більш низькосортний ДСП.

Як вибрати хороший МДФ?

Хороший МДФ не повинен мати таких показників, як низька щільність, неоднорідність, сучки, гнилість і інше подібне. Так само з часом він не всихає, не покривається тріщинами і не має ніяких інших дефектів, на тривалий час зберігають свої якості. Все це треба враховувати, якщо ви хочете тут купити МДФ панелі оптом.

Хорошу панель характеризує рівна, однорідна поверхню. Також якісний лист добре піддається різним видам обробки – фрезерування, обпилювання і іншим, не втрачаючи своїх товарних якостей. Однак навіть хороший МДФ боїться води, деформуючись при її впливі.

Як відрізнити хороший ОСБ?

Листи ОСБ виготовляються за особливою технологією і мають дуже високу ступінь перевірки якості, тому дуже важко знайти поганий ОСБ. Однак якщо ви вирішили купити ОСБ, все ж слід ретельно перевірити кожен лист на пошкодження, так як кожен з них буде нести на собі велике навантаження, то занадто важлива робота кожного аркуша.

На аркуші не повинно бути жодних пошкоджень, перекосів або здуття. Однак, навіть якщо ви бачите зовні якісний ОСБ, обов’язково треба вимагати у продавця сертифікат кращої якості.