Ремонт квартири не тільки складний фізично, а й психологічно, не кожен здатний винести цей процес спокійно.

Перш ніж починати ремонт у своїй квартирі, необхідно повністю підготуватися, не тільки склавши кошторису і знайшовши хорошого майстра, а й морально підготувати всіх домашніх, себе: деякий час доведеться взяти волю в кулак і “терпіти”.

Отже, позитивний настрій ви, все-таки, придбали і починаєте готуватися матеріально до ремонту квартири. Ви, напевно, розумієте, що ремонт – це така важлива справа, до якого необхідно підійти не тільки творчо, а й максимально відповідально.

Перед тим як приступати, необхідно себе, в першу чергу, поставити ряд запитань. Коли ствердні відповіді на них будуть отримані, сміливо починайте.

Отже, нижче будуть перераховані ті самі навідні запитання, які допоможуть вам максимально розібратися в усіх тонкощах і провести невеликий аналіз ваших фінансових і психологічних можливостей:

1. Фінансова сторона вашого майбутнього успіху. Варто сміливо поміркувати і відповісти на настільки нескладні питання: «Скільки грошей на ремонт у мене є?», «Скільки грошей на ремонт квартири я хотів би витратити?», «Скільки грошей мені не вистачає на ремонт квартири?». Всі ці питання говорять про те, що при ремонті квартири ні в якому разі не потрібно брати кредитів і займати у дуже хороших друзів, не залазьте в борги. Подумайте, може, варто почати з окремої зони, наприклад, зараз одна кімната або кухня, а решта коли буде необхідна сума для цього.

2. Тимчасові рамки. Отже, якщо вам обіцяють відремонтувати квартиру за три дні, то не варто наймати такого майстра і підписувати з ним договір. Потрібно розуміти, що це не зовсім адекватні терміни. Цей настільки трудомісткий процес займає значно більше часу, особливо якщо ви зважилися самостійно зробити ремонт квартири. Дайте відповідь на наступні питання: «Скільки часу мені потрібно на ремонт квартири?», «Скільки часу я готовий витратити на ремонт своєї квартири?», «Скільки часу я готовий терпіти« порядок »в квартирі поки триває ремонт?».

3. Щоденне прибирання квартири. Ремонтні роботи дуже важко назвати стерильними і відповідно прибирати в будинку необхідно кожен день. Все-таки пил, безлад, залишки будівельних матеріалів ніяк не сприятимуть поліпшенню вашого настрою. Питання тут один і досить об’ємний: «Чи вистачить фізичних і моральних сил на щоденне прибирання, і хто ж цим буде займатися?».

4. Якщо ж ви вирішили довірити свою квартиру професійному майстру і відмовилися від ідеї самостійно робити ремонт, то дайте відповідь на наступні питання: «Чи збираєтеся ви оплачувати додаткові роботи?», «Що включають в себе додаткові роботи майстрів?» (На замітку: несправна проводка, вирівнювання стіни, стара сантехніка).

5. Як відомо часто виникають проблеми, і будівельних матеріалів стає недостатньо. Звідси додаткова витрата на будматеріали.