Великобритания – дивовижна країна, яку варто відвідати. Та перед поїздкою треба подбати про валюту і добре підготуватися до поїздки. Ціна фунта відрізняється в різних країнах, а бест обмін краще робити в Україні, адже лондонські банки беруть велику комісію, а часу на пошук вигідних курсів в обмінниках Великобританії не завжди вистачає. Рекомендуємо частину грошей мати готівкою, а частину, для великих витрат – на картці, так вигідніше.

Міцна позиція фунта

Фунт успішно утримує четверту позицію по своїй затребуваності серед 6-ти основних валют світу. До того ж він грає роль резервної валюти, де його положення міцніше і дозволяє йому перебувати на третьому місці, поступаючись лише долару США і японській ієні.

Таке міцне становище валюта Британський фунт отримала через могутність Британської імперії. У період її розквіту фунт стерлінгів був основою світової економіки, виконуючи ту роль, яку зараз відводять для американського долара. Ослаблення фунта відбулося на початку Другої світової війни, коли безліч колоній почали активно звільнятися від контролю Британської корони, а глобальна Військова криза значно підірвала економіку країни. Але незважаючи на це, Британський фунт, позначення якого складається з трьох англійських букв – GBP і має бути відомо кожному фінансисту, не розгубив всієї своєї сили, оскільки Британія швидко відновилася від понесених втрат і стала відігравати вагому роль у функціонуванні світової торгівлі. Наприклад, відносно недавно – в 90-х роках 20 століття Великобританія допомогла реалізувати проект по впровадженню євро, як єдиної європейської валюти, виступивши в ролі ланки всередині механізму регулювання для її курсу. Правда, впроваджена система не виправдала себе повністю, в результаті чого економіка Великобританії піддалася рецесії.

Де знайти валюту Великобританії?

Зазвичай банки в Лондоні відкриті з 9.00 до 17.00 з понеділка по п’ятницю, а і іноді в суботу з 9.00 до 12.00. Перед тим як здійснити валютообмінну операцію обов’язково треба уточнити курс, та яку комісію банк за свою послугу, адже фінансові установи можуть взяти пристойні кошти.

В аеропортах і на вокзалах країни є багато пунктів обміну валюти. В інформаційному туристичному центрі Лондона і Великобританії (Britain and London Visitor Centre) також є бюро обміну, в якому можна обміняти гроші і перевести в готівку дорожні чеки, не сплачуючи комісійних. В обмінниках Thomas Cook курс найвигідніший, але таким він буде лише для обміну євро на фунти, для доларів комісія побільше. Якщо вам потрібна готівка, рекомендуємо бест обмін зробити саме на території України, де можна спокійно проаналізувати курси обмінників і обрати найкращий.

При поїздці в Лондон досить мати кілька пластикових карт. При цьому можна зняти з них кошти прямо в аеропорту Хітроу, в найближчій Cash Machine. Більшість банкоматів туманного Альбіону комісію не беруть, на них це так і відображено : «Free Cash Withdrawal» (безкоштовне зняття готівки). Готівка в Лондоні потрібна для дрібних покупок, наприклад придбати морозиво або посидіти з друзями в пабі. Більш глобальні витрати можна оплатити пластиком. Транспорт, готель, великі покупки в магазині, а так само обіди і вечері в кафе або ресторані можна оплатити карткою. При цьому курс, згідно з яким конвертується валюта з гривневої карти в Фунти, як правило, відповідний курсу ЦБ англійської валюти до гривні, ще зніметься зовсім незначна комісія платіжної системи. Потрібно також враховувати, що офіційний курс англійського фунта постійно змінюється. Де б не міняли гроші, курс буде відрізнятися від офіційного. Як би там не було, дана операція набагато вигідніше, ніж міняти валюту, адже спочатку ви купуєте долари і євро, вже несучи зайві витрати, а потім ще й обмінюєте їх на фунти. Потрібно намагатися не міняти багато грошей, а то зворотний курс обміну буде ще більш невигідним. На щастя ввозити до Великобританії валюту можна в необмеженому розмірі, і все ж який би не був курс англійського фунта до гривні, купувати вдома готівкові долари або євро і привозити з собою, а потім знову здійснювати обмін не дуже вигідно. Найбільш вигідний варіант використовувати банківські картки систем Mastercard і Visa. Вони скрізь поширені, у всьому світі, не тільки у Великобританії.