Система вентиляції приміщення житлового, офісного або комерційного плану – частина комплексу протипожежної безпеки, тому до вибору та встановлення вентиляційних приладів пред’являються особливі вимоги щодо якості.

На ринку кліматичного обладнання представлені різні види вентиляції, що розрізняються за:

  • способу подачі повітря: механічні (примусові) і природні;
  • локації впливу: місцеві, загальнообмінні;
  • системі роботи: припливно-витяжні, витяжні, припливні;
  • експлуатації тепла: без рекуперації, з рекуперацією;
  • інженерії: безканальні, канальні і т. д.

Природна і примусова вентиляція

Природна вентиляція передбачена в кожному приміщенні. Самовентиляція повітря відбувається в результаті провітрювання, проникнення потоків через нещільності у вікнах, дверях і стінах. Якщо додатково встановити приточно-витяжні отвори, природну вентиляцію легко контролювати.

Свіже повітря надходить в приміщення в результаті:

  • тиску вітру;
  • відмінності температур кімнатних і атмосферних потоків;
  • за рахунок перепадів тиску на нижньому рівні повітряного стовпа (всередині приміщення) і верхньому (в витяжному пристосуванні, розташованому на даху).

Устаткування для вентиляції природного вигляду не вимагає глобальних капіталовкладень, сама ж система не потребує електрозабезпеченні, а тому вважається найбільш економічною.

При безлічі «плюсів», у природної вентиляції є кілька «мінусів»: наприклад, залежність від кліматичних і погодних факторів, подача натурального повітря (без охолодження влітку і підігріву взимку).

Примусова вентиляція схожа з природною, при цьому до системи підключені різноманітні модулі від http://baikalklimat.ru/ventilyaciya/ (фільтри, тяги, апарати нагріву або охолодження), які вдосконалюють процес перегонки повітря.

Автономність і збільшена працездатність – головні переваги примусової вентиляції. На відміну від примітивного способу повітрообміну, при установці механічної вентиляції без електрики вже не обійтися, тому важливим є забезпечення локації необхідними інженерними мережами.

Оптимальна система вентиляції приміщення: довіряємо професіоналам

Припливно-витяжна вентиляція – найбільш ефективний, збалансований метод обміну повітря, заснований на подачі і видалення відпрацьованого ресурсу. Даний вид вентиляції актуальний для багатокімнатних квартир, котеджів і офісних будівель.

Розгалуженість каналів для подачі повітря – ознака канальної вентиляції, тоді як безканальна (загально обмінна або місцева) вентиляція такій складній інженерними мережами не обладнана.

Місцева вентиляція забезпечує рух повітря локально: прикладом системи є кухонна витяжка або вентиляція промислового призначення.

Загально-обмінна вентиляція забезпечує подачу і відтік повітря по всьому периметру будівлі або приміщення (наприклад, вентиляція квартири через шахту, до якої підключений санвузол).

Вентиляція з рекуперацією тепла заснована на застосуванні енергії використаного повітря за участю утилізатора (рекуператора). Система «два в одному» – відмінна альтернатива опалювального обладнання.

Яку б вентиляцію для підтримки оптимального мікрокламата ви не вибрали, важливо професійне участь компетентних фахівців, які підберуть установку індивідуально для вашого приміщення, виходячи з технічних, архітектурних особливостей будівлі, а так само і бюджету.